Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezek a covid elleni oltások...

Ezek a covid elleni oltások most már folyamatosan rendelkezésre fognak állni, és a beadatásuk ilyen ingyenes módon végig fenn fog állni?

Figyelt kérdés
Aki kérdezte tőlem, nem krónikus beteg, a szabályokat betartja, mert nem akarja hogy lenyúlják bírsággal. A színház mozi repülés fesztivál neki nem opció arra hogy beadassa az oltást. A munkahelye fizeti utána a TB-t. Ráadásul elég sok TB-t fizet. Ha pl 2022 májusban munkahelyet vált, és a leendő munkahelyen kérik az oltási papírt, ergo kénytelen beoltatni magát, akkor a feltételek ugyanezek lesznek mint most, vagy hiába fizet annyi TB-t, mint 2 másik ember, neki akár fizetni kell majd, vagy már nem is lesz lehetőség oltásra. Erről nem lehet olvasni semmit.

2021. jan. 1. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehet tudni mi lesz 2022-ben. Lehet, hogy nem is kell már oltás.

Most ingyenes, a veszélyeztetetteknek biztosan ingyen lesz mindig, ahogy pl az influenza vakcina is.


Ha fizetős lesz, akkor is max 5-10 ezer forintba fog kerülni. Azt hiszem ezt a leírtak alapján ki fogod tudni fizetni. De simán lehet, hogy a munkáltató vállalja ezt, ha már kötelezővé teszi. Nálunk pl az influenza oltást minden évben lehet kérni ingyen (tudom, idén alapból ingyenes).

Amúgy jelen állás szerint nem kötelezhet erre a munkáltató, persze ki tudja mi lesz később.

2021. jan. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell oltatni! Csak magadnak csinálsz problémát, a szövődmények miatt. Szívatsz másokat vele, mert szavazatnak számít a járványintézkedésekkel kapcsolatban, mikor nincs is járvány.
2021. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én krónikus beteg vagyok, és nem szeretném beiktatni magam.

Volt olyan oltasamit beadattam (Encepur- kullancs encephlaitis elleni védőoltás), mert sokat kirándulók és fontos volt.


Van olyan oltás amit beadatnek, mert tervezek utazni olyan helyre ami magas rizikojú.


Jelen állás szerint még nem túl sok ember van beoltba COVID elleni vakcinával, több tapasztalatra lenne szükség.


A legnagyobb védőoltás a furcsa nepektol való elzárkózás lenne az egész világ számára. Mert amit nyerünk az olcsón behozott dolgokat azt egy ilyen járvány alatt el is veszítjük akkora költség és energia a védekezés és annyi család megelhetese kétséges.


Ideje tanulni ebből.

2021. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
iktatni>> oltatni
2021. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2: Mert hogyha a vírust kapod el, akkor azt valószínűbb, hogy szövődmények nélkül megúszod?
2021. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!