Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Heves,Nógrád,Pest megyében...

Heves,Nógrád,Pest megyében tudtok jó pszichológust? Milyen árak vannak? Milyen tapasztalataitok vannak? Depresszió.

Figyelt kérdés

Sikerült legyőzni a hosszú ideje tartó depressziót?


Mennyi ideig tartott?


Gyógyszert is szedteketk?


Hány éves korodban kezdődött?

Hány éves korodban határoztad el hogy el mész orvoshoz?

Mennyi idő után jöttél helyre?


Körülbelül hányszor jártál az orvosnál?



2021. jún. 13. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Legyozni a depressziot ugy nem lehet, az altalanos ertelemben veve.


Az egesz pszichologia meg terapia valoban az elejen arrol szol, hogy amit besoportunk a szonyeg ala azt kiszedjuk, aztan megismerjuk hogy megertsuk a problemankat, majd bizonyos technikakkal (relaxacio, CBT, stb...) visszasoporjuk oket a szonyeg ala es uj gondolatokat teremtunk.


Tehat pl. ezek az automatizmusok amik erzelmileg meg gondolatban ismetlodnek nem fognak eltunni. Kepzeld ugy mint egy festmenyt amit nem torolsz le, hanem rafestesz valami ujat. Nehez, de nem lehetetlen.


A gyogyszerrol annyit, hogy sokan azt hiszik a gyogyszer lesz a megvaltas, rogton boldogsag hu de jo. Nem. Kozel sem. Azok a kemenyebb szerek, stimulansok (kokain, amfetaminok, meg ilyen kemeny szerek). Az antidepresszansok a depresszio egyes megnyilvanulasi formait csokkentik mertekben. Pl. eddig szarul erezted magad, mostmar kevesbe fogod. Nem faj tobbet a hasad, jobban alszol, ennyi.


En nem tudom az en problemam mikor kezdodott, gyerekkorom ota ilyen vagyok erzelmileg, hozzaallasban sajnos. Lehet biologiai.


Akkor kezdtem menni orvoshoz amikor a fizikai tunetek elviselhetetlenek voltak, iszonyu hasfajas, fosas mindennap 4 szer, fejfajas, nehez alvas, dekoncentraltsag, meg ilyenek.


Helyre jonni, nehez megmondani hogy ez mit is jelent. Szerintem ezt mindenki maga donti el hogy mikor jon helyre.


Szinte minden heten megyek vagy pszichologushoz vagy pszichiaterhez. Egy ideig birom magam, de aztan rajovok hogy ezeknek is csak fizetek. Olyanok kb. mintha a falhoz beszelnek ok meg visszabeszelnek. De hat gondolom ez is az en hibam. Sokat nem lehet mar velem kezdeni.


De szerencsere olyanbol mint en eleg keves van a foldon, sokan megakarnak javulni es meg is javulnak.

2021. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!