Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak ha nem vizsgált...

Mit csináljak ha nem vizsgált meg az orvos?

Figyelt kérdés

Múlthét szerda óta itthon vagyok.

Péntek délután kaptam mega covid teszt eredményét ami negatív lett

(addig szóba sem állt velem az orvos)

Csak telefonon beszéltem velük és azt mondták hogy maradjak még otthon pihenjek. De csak a tüneteket kérdezte nem mehettem be hozzá még negatív teszttel sem.

Állandóan köhögök éjjel és fáj a torkom is, nappal jobb.

De reggel nagyon rossz felkelni mert teljesen kivan száradva a torkom vagy a mandulám és alig kapok levegőt.

Aztán mondtam neki ezt, és azt mondta hogy keressem fel a gégészetet.

De az orvos még mindig rám sem nézett, hiába van negatív tesztem.


Semmi kedvem a kórházba bejárni és fél napokat ott tölteni a semmiért.

Lehet elég lenne valami normális gyógyszer is...



2021. nov. 4. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Keresd fel a fül-orr-gégészetet. Nem véletlenül küldött oda az orvos...
2021. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De nem is látott, nem hallotta hogy köhögök.

Van olyan munka amit távolból lehet végezni, de az orvoslás pont nem az...

2021. nov. 4. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Miért ragaszkodsz őhozzá, ha szerinte ez gégészeti hatáskör? Majd ő megvizsgál, ne félj.
2021. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na fel is hívtam a gégészetet és ők is azt mondták, hogy anélkül nem fogadnak, hogy nem nézett meg a körzeti orvos.

Tudtam, hogy ez lesz.

Nem érted a mondandómat a kórházba szét szakadnak az emberek a munkától, ha így járna el minden háziorvos akkor azoknak csak annyi lenne a dolguk, hogy tovább küldeni az embert az aktuális szakvizsgálatra.

Nem szívműtétre kell mennem, hanem köhögök és fáj a torkom.

2021. nov. 4. 15:08
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
De itt most nem értem, hogy miért kórházba akarsz menni? A gégészeti szakrendelésre beutaló nélkül is lehet menni. Az más kérdés, hogy kórházba kell szakorvosi beutalás, de az nem feltétlen háziorvos.
2021. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok kórházba menni.

Háziorvoshoz akarok menni, hogy megvizsgáljon.

Kell beutalás, nevezhetjük akárhogy így nem fogadnak, hogy csak az utcáról bemegyek... Most beszéltem velük.

2021. nov. 4. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nemcsak kórház van, van körzeti szakrendelő, ahol kizárólag ambuláns ellátás van.
2021. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Gegeszetre sehol nem kell beutalo. Itt inkább arról van szó hogy nem akarnak a haziorvos helyett dolgozni és inkább téged passzolgatnak. Vannak ilyen háziorvosok, hozzánk a gyerekosztalyra is jönnek a lázas gyerekkel hogy a haziorvos nem vizsgálta meg, de ha mi ezért elkuldenenk őket az a mi szegénységi bizonyitvanyunk lenne. Szóval a gegeszetesek is megerik a pénzüket....
2021. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

lényegében senki nem akar dolgozni a másik helyett...

A bőrgyógyászatra is volt időpontom fél évet vártam rá, lebetegedtem aztán most nem fogadtak, pedig nem is voltam covidos pont abban a 2 napban voltam beírva a naptárba amikor a PCR teszt eredményét vártam. Ez az én formám.

2021. nov. 5. 13:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Megértelek. Most persze mi leírjuk, hogy hogyan működnek a dolgok pl. békeidőben, de azért azt tudjuk mi is sajnos, hogy ebben az időszakban mindenki úgy alakítja a rendelését ahogy akarja és teljesen felborult minden,Kérdező valószínű laikusként emiatt nem tud érvényre jutni. Jelenleg indulnak be a korlátozások megint, én most azt érzem, hogy káosz van nagyon, de még kb. 2 hét és megint bezár minden,erre készül minden intézmény és már lepattintanak minden nem sürgős esetet.
2021. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!