Gyógytornászoknak kell nehéz fizikai munkát végezni?
Ha igen, milyen jellegű fizikai munkát kell végezni?
Betegmozgatás?
Amit az előttem lévők kihagytak: Ez az egész attól függ, hogy milyen területen helyezkedsz el. Privát rendelőben, vagy állami kórházban? Milyen osztályon vagy, milyen a beteg anyagod? Fennjáró beteged van, vagy immobilis? Pulmonológián vagy, esetleg belgyógyászaton, neurológián, balesetin, vagy gyerekgyógyászaton? Természetesen ahol immobilis betegek is előfordulnak, ott neked kell emelgetned a végtagokat, valamint segíteni átülni kerekesszékbe/megtanítani járni, úgy, hogy ha megbillen te tartod, valamint felállítani/visszafektetni az ágyba. Viszont amennyiben például gyerekgyógyon vagy, ott sokkal játékosabb a történet, nem feltétlenül kell akkora tömeget megemelned, hamár egyszer emelned kell (természetesen itt is kell azért a derék kímélet). Viszont amennyiben rehabon/ambulánson vagy/fennjáró betegeket látsz el, ott jóformán csak diktálnod kell, mivel mobilisek a betegek, nem szükséges erőt kifejtened a tornákhoz, csak mondod nekik a feladatokat, meg adogatok az eszközöket (labdát, kötelet, szalagot, stb.), ők meg csinálják a tornát.
Ismerek olyan 40-50 kg-os csajszikát, aki simán kikapja a 90 kg-os combfejműtött bácsikát az ágyból, mert már megvan a rutinja, meg rá parancsol a bácsikára, hogy erőltette meg magát :P Ez a hölgy egyébként a traumatológián dolgozik, és még egyszer sem hallottam panaszkodni ezzel kapcsolatban, viszont ő ennek a szakmának él, imádja csinálni.
Tehát igen, a helyek többségén kell fizikai munkát végezni gyógytornászként, valamint "nehezet" emelni, vagy könnyűt, de sokáig, de van olyan területe, ahol jóformán egész nap csak ülsz, és diktálsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!