Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova vigyem az orvosi muhiba...

Hova vigyem az orvosi muhiba kovetkezteben komaba kerult nagymamat sos, akinek mar nincs intenziv ellatasra szuksege, de felepulni mar nem fog tobbe? Gyomorszondaja,katetere,gegemetszese van,gyogyszereket kap,es infuziot. A mutet tokeletesen sikeru

Figyelt kérdés

Nagymam szivmuteten esett at 2 honapja, viszont egy beismert orvosi muhiba kovetkezteben, (rosszul mukodott a gep, ami biztositotta a keringeset, amig a szivet mutottek..)

Aminek koszonhetoen 4-5 percig nem jutott oxigen a veraramba, ami komas allapotot idezett elo nala..

Eddig, maradhatott az intenziven, mert a szivsebesz elintezte, ha mar hibaztak a mutet kozben, legalabb ennyiben segitenek, de a napokban szoltak, hogy 1-2 hetunk van elvinni ot onnan, mert kell az agy.

Segiteni nem tudnak, a korhazban nincsen elfekvo reszleg, tobb helyet hivtunk mar, de nincsen hely.. :( nem allami helyen 1,2 millioert vallaljak az apolasat, amit megfizetni nem tudunk.

Az allami is 3-400 e Ft-ra jon ki plusz a gyogyszerek, ez is necces nyilvan a mai vilagban, de muszaj valamit talalnunk..


(Leirhatnam a teljes storyt, h min mentunk keresztul a 2 ho alatt, de emlekezni sem szeretnek, mindarra ami megtortent, illetve megtortenhet ma Magyarorszagon.. Egesz egyszeruen, nincsenek ra szavak..)


Kerlek benneteket, ha pest megyeben tudtok valami allami helyet, vagy nem allamit, ami nem 1 millio Ft felett van/ ho, kerlek irjatok meg.

Koszonettel..



2022. máj. 16. 02:17
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Ez a történet kegyetlen iskolapéldája az évtizedek óta haldokló magyar egészségügynek!


Őszinte részvétemet küldöm kérdező - előre is!


Bár az én nagymamám (90 éves lesz a jövő hónap utolsó napján,) viszonylagos egészsége és jelenléte megvigasztal a hétköznapokban, de az édesanyám 65 évesen elhunyt BE NEM ISMERT orvosi gondatlanság következtében!!! 2019.-ben.


Van egy ügyvéd ismerősöm és az Ő édesanyja (91 éves volt 2010.-ben,) ELHALLGATOTT orvosi műhiba áldozata lett.


Nagyon együttérzek veled és reménykedem benne, hogy az utánam jövő kommentek valamelyike segítségedre lesz.


Van egy ötletem, de azt inkább privátban írnám meg, ha nem bánod. (Sajnos egyáltalán nem működik a szociális ellátórendszer megfelelően...)

2022. máj. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez a történet kegyetlen iskolapéldája az évtizedek óta haldokló magyar egészségügynek!


Szeretettel várlak a műtőbe, aztán majd rájössz, hogy nem lehet nem észrevenni.

2022. máj. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

2-es válaszoló: ezt nem személyes hibáztatásnak szántam.


Már van ugyan állásom végre-valahára (adminisztrátorként dolgozom egy irodában.) Megértem a COVID helyzetet is.


Arra viszont gondoltam, hogy otthonápolási szakszolgálatnál elhelyezkedek a 13(!) éves betegápolási tapasztalatommal.

2022. máj. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
3, látom, nem érted... Mivel az oxigénszintet nem kizárólag egy gép ellenőrzi, nem lehet nem észrevenni, hogy gond van...
2022. máj. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Megoldást elég nehéz erre találni. Először is, ha ez egy elismert műhiba, akkor panaszt kell tenni és az ápolás költségét a kórház vagy a biztosítója meg kell térítse. Sajnos ma ez így megy, ők nem tudják tovább ott tartani, ápolni, mert nincs rá sem hely, sem finanszírozás, te meg oldd meg, mert kirakják utcára. Egyébként háziorvost meg kellene kérdezni, van-e hospice ellátás, akár otthon is, ha olyan az állapota, hogy nem kell 24 órás felügyelet.
2022. máj. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nagy részben a szociális ellátórendszer HIÁNYÁNAK hibája is. (Talán méginkább, mint az egészségügyé...)


Sajnos kérdező arra már felkészülhetsz Lélekben, hogy nagymamád távozni készül az élők sorából. Itt már csak az utókezelőben elhelyezés hozhat megoldást, semmi más.


Ha elég sokan vagytok családtagok, egymást tudjátok vigasztalni. Kívánom, hogy ne vegyen erőt rajtatok túlzottan az elmagányosodottság érzése!!!


1-es és 3-as válaszoló voltam.

2022. máj. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!