Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felírhat pszichiáter Metformin-t?

Felírhat pszichiáter Metformin-t?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik hogy a gyógyszer amit a pszichiáterem felírt megnöveli az étvágyamat. Nem igazán tudok jóllakni. Ami hosszútávon egy igen kellemetlen mellékhatás.

De érzek pozitívumokat és már egy tucat gyógyszert szedtem az elmúlt évek alatt, nem szeretném a lecserélését kérni.


Alapból teljesen normális étvágyam van és nincsenek súlyproblémáim.

De ez nem az első eset hogy egy gyógyszer megnövelte az étvágyamat. Nem egy gyógyszer tette, különböző mértékben.

Volt amin szó szerint zabáltam. A folyamatos éhség elviselhetetlen volt.

Nem szeretném megismételni azt a tapasztalást.


Angol nyelvű fórumokon olvastam hogy sokaknak akik ilyen mellékhatást tapasztalnak a pszichiáterük felírja a Metformin-t ami ellensúlyozni tudja ezt a mellékhatást, de nem tudom hogy Magyarországon erre van-e lehetőség.


Nem szeretnék választani a mentális és a fizikai egészségem között.



#pszichiáter #mellékhatás #étvágy #Metformin #gyógyszerírás #Étvágy növekedés
2022. szept. 19. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Ööö.... a M. kettes tip. cukorbetegség esetén használt gyógyszer.

Minek neked ilyesmi, ha nem vagy cukorbeteg?

Tönkre akarod vágni a szervezetetedet??? Az inzulintermelésre hat.

2022. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fog felírni. Komoly mellékhatások miatt csere van, akkor is ha neked jó az a gyógyszer. Épp a 10. kezdtem ma, nekem is volt ami hatott, mellékhatás miatt az is sajnos ment a levesbe.
2022. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2/2

Nem fog, mert ilyen esetekben nem szoktak, vagy nem teheti meg, nincs rá jogköre?


És mi van a háziorvossal?


Több mint egy évtizede teszik tönkre az életemet a mentális problémáim, nem akarok még éveket tölteni gyógyszerek próbálgatásával.

Nem minden mellékhatásra van gyógyszer de a Metformin sokaknak bejött.

Nem tudom neked milyen mellékhatás miatt kellett abbahagynod a gyógyszert ami hatott, mindenesetre fogadd együttérzésem.

2022. szept. 19. 15:08
 4/13 anonim ***** válasza:
3: ez egyetlen komoly orvos sem fogja tőled elfogadni, hogy a neten olvasgattál, és sokaknak bejött....
2022. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok....nincs is jogköre rá, de alapszabály, ha mellékhatás van cserélni kell. Megértelek, azért írtam a példámat, én se voltam boldog. Ráadásul azóta se oldódott meg a problémám.
2022. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4

Nekem úgy tűnik amerikai pszichiáterek maguktól is felírják, akkor miért nem hívhatnám rá erre a pszichiáter figyelmét?


Én azt szeretném tudni hogy megteheti-e ezt egy pszichiáter Magyarországon, nem azt hogy másoknak mi a véleménye ennek a valószínűségéről.


Az is lehet hogy a pszichiáterem más gyógyszerrel szokta kezelni ezt a mellékhatást, de ezt el fogja mondani ő.

Csak nem akarok lehetetlent kérni tőle és a Metforminról én jókat olvastam.

2022. szept. 19. 15:24
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Az Amerika, ez Magyarország. Itt a Metformint endokrinológus írja. Viszont felesleges hepciáskodnod, hajrá, kérdezd az orvosod!
2022. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es köszönöm a válaszod.


Az én személyes tapasztalatom egy kicsit más. Én úgy tudom hogy a mellékhatás súlyosságától függ hogy cserélnek-e gyógyszert. Nekem volt gyógyszerem aminél pszichiáter győzött meg hogy szedjem tovább, tartsak ki, viseljem el a mellékhatást mert lehet hogy meg fogja érni.

Lehet hogy ez pszichiáteren is múlik.

2022. szept. 19. 15:29
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, te Amerikában élsz...??


Akkor mi a relevanciája annak, hogy az ottaniak mit írnak fel...?

2022. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nyilván orvos függő, én így tudom ahogy leírtam. Az én mellékhatásaimat nem tudtam volna tolerálni, és azt butaságnak is tartom, hogy mellékhatásra másik gyógyszert, mert mi van ha a másik gyógyszernek is lesz mellékhatása. A lányom szed Metformint, azért azt beállítani se gyerekjáték. De ez annál komolyabb téma, hogy itt beszéld meg.
2022. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!