Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi dolgozó nevét...

Egészségügyi dolgozó nevét jogom van megkérdezni amikor telefonon beszélek vele?

Figyelt kérdés

Van mikor valótlan dolgokat mondanak pl. ha keresek egy orvost, akkor azt mondják, hoggy próbáljam 1 óra múlva, ha egy óra múlva próbálom akkor meg már azt mondja, hogy hazament és próbáljam holnap. Ez nekik ki van adva hivatalból, hogy hazudjanak a betegeknek? Azért akarom a nevüket tudni, hogy panaszt tudjak tenni ellene.


Ezek a nőcskék elbújnak a névtelenségük mögé és bűncselekmények sokaságát követik el nap mint nap a hazudozásaikkal, mert könnyen az ember életébe is kerülhet egy ilyen szituáció, ha nem tud beszélni időben az orvossal! Megjegyezném, hogy külföldön kötelező a nevük kiírását viselniük az egyenruháikon az egészségügyi dolgozóknak, de Magyarországon érthető okból ezt sem vezették be, nyilván nem is fogják mert akkor tömeges börtön várna mindegyikre.:)



2022. nov. 4. 04:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Persze, de neki is joga van nem elmondani.
2022. nov. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

De kérdező, ha azt mondják hogy egy nap múlva keresd, miért zaklatod egy óra múlva?:-D

Megjegyzem, érdekes módon én mindig el tudom érni az orvosokat, bár igaz nem is zaklatom őket óránként

2022. nov. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
83%
Teljesen rossz a hozzáállásod. Így, hogy eleve negatívan állsz hozzá, elég nehéz lenne elmagyarázni. Vannak nyilván, akiket semmi sem érdekel és a beteget lesz@rja,de azért nem mindenki. Itt sehol nincsen bűncselekmény, nevét nyilván megkérdezheted, de ha olyan aki nem akarja megmondani mondhat random nevet, eleve neki úgy kellene felvenni a telefont, hogy a nevét mondja, engem még így tanítottak és mindig így is csinálom. Az asszisztens és az orvos között nem mindig van info áramlás és emiatt van az, hogy közben a doki fogja magát és elmegy, amit nem mondott előre senkinek,asszisztens nem is tudja sokszor éppen az orvosnak mi a pontos percről-percre beosztása. Az, hogy te az orvossal nem tudsz beszélni és amiatt esetleg bajod lesz, azzal panaszt nem tudsz tenni, mert nem sürgősségi ellátók. Arra tudsz panaszt tenni az intézmény vezetőnél, hogy nem tudod őket elérni, lehetetlen velük beszélni, nem tudsz időpontot kérni, stb., de azzal is az a gond, hogy ha emberhiány van, vagy olyan a gárda, akkor erre nem lesz megoldás.
2022. nov. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

A leírtakból kb. az az érzésem, hogy a pszichiátriai osztályt hívod - vagy legalábbis oda való vagy.

Az orvos nem ér rá, nem tud a telefonhoz menni, ez tény. Tanácsként mondta, hogy hívd egy óra múlva, TALÁN addigra ráér és még ott lesz. Nem jött be, mert hamarabb végzett és haza is ment. Miért vonod kétségbe, hogy az illető jóhiszeműen tanácsolta az egy órát? Mondhatta volna azt is, hogy hívd később - és döntsd el te, hogy ez 10 perc vagy két óra legyen.

De az röhögnivaló ostobaság, hogy mindez bűncselekmény. Még az sem lenne az, ha szándékosan mondott volna olyan időpontot, amikor már nem lesz bent a doki. Tegyél nyugodtan panaszt, majd szépen kivizsgálják és kapsz vissza egy udvarias választ, hogy semmi kifogásolni valót nem találtak.

"mert könnyen az ember életébe is kerülhet egy ilyen szituáció, ha nem tud beszélni időben az orvossal"

Ez szintén marhaság. Ha rosszul vagy (vagy rosszul van egy hozzátartozód), menj be (vidd be) a sürgősségire vagy hívd a mentőket. Ha azért hal meg egy hozzátartozód, mert nem tudtál beszélni a kezelőorvosával, akkor se ő lesz a felelős. Nem kötelessége a nap 24 órájában rendelkezésedre állni. Aki rendelkezésedre áll éjjel-nappal, az a mentőszolgálat és az ügyeleti/sürgősségi ellátórendszer.

2022. nov. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-nél a pont!


Itt valami nem stimmel a kérdezőnél...

2022. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Te kisfiúcska, írd már ki ide a neved, ne bújkálj névtelenség mögé, mond csak meg, hogy ki vagy, legyél számonkérhető a leírt szavaidért, mert különben azt kell hinnem, hogy hazudozol csak itt. Egyébként panasztevéshez is elsősorban a saját nevedet kell megadni.
2022. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"De kérdező, ha azt mondják hogy egy nap múlva keresd, miért zaklatod egy óra múlva?:-D"


Javaslom fuss neki mégegyszer amit írtam, mert félreértetted a szöveget.:D


#6 Nekem nem kell mert én nem vagyok közalkalmazott, az ápoló viszont az. Neki éppúgy kötelezettségei vannak felém mint a kormányhivatali alkalmazottnak vagy éppen a rendőrnek. Érdekes módon ez utóbbiak kiírják a nevüket, az ápolók viszont nem. Talán nekik több félnivalójuk van..?

2022. nov. 4. 15:13
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nincs ilyen kötelezettsége, de ők alapból szolgálati jogviszonyban vannak, aki meg BV területen van, az honvédségi alkalmazott. Egyébként nem kötelező a nevet kirakni, legalábbis nem mindenhol,erre itt ilyen törvény nincsen. Neked sem kötelező, csak fura, hogy ezt követeled valakiktől, te meg anonim vagy, de a te dolgod. Ettől még nincs igazad, más kérdés az etikai és minőségbiztosítási része.
2022. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, én eü dolgozó vagyok és nálunk mindenkinek van névtáblája, talán a takarítónőnek nincs. Ha sürgős problémád van az sbo- n kötelesek megoldani. A szakrendelőben időpontos előjegyzéssel megy a betegellátás ami lehet telefonon vagy személyesen. Telefonon mindent nem lehet azonnal megoldani egy szakrendelésen mert amikor éppen "bent" vagyok a betegben ( számítógép) mással nem tud egy asszisztensnő foglalkozni, ráadásul amig bent tartózkodik a másik beteg, te problémáddal ( gyógyszerfelírás, javaslat stb) a te személyedről a másik beteg nem tudhat. Adatvédelmi törvény! Szerintem ne bántsd at asszisztensnőket, mert ők egy napon van hogy egymás után több szakrendelésen is dolgoznak. Mondjuk kezdenek a kardin de a nap végére már lehet az ideggyógyászaton fejezik be.
2022. nov. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nekem nem kell mert én nem vagyok közalkalmazott, az ápoló viszont az"

ez nagyon nagy vakvágány, ugyanis az egészségügyi dolgozók már nem közalkalmazottak többé, a kormány kivette őket ebből a körből. A háziorvos és asszisztense pedig jellemzően vállalkozók.

Félnivalója az olyan embereknek van mint te aki tömve van keserűséggel és gyűlölettel, képtelen az emberi kommunikációra normális stílusban, ezért ne csodlákozz ha falakba ütközöl, az ilyen negatív indításokkal az emberek automatikusan védekező mechanizmusba kapcsolnak és rövidre zárják az efféle egyénekkel a beszédet.

2022. nov. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!