Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy juthatok hamarabb az mri...

Hogy juthatok hamarabb az mri vizsgalathoz?

Figyelt kérdés
Zsibbadok. Eddig elenyeszo volt. De tegnap egésznap zsibbadt a lábam es a kezem. Ma pedig az arcom, nyelven, torkom, lábam, kezem. Voltam surgossegin ott azt mondták nem igényel sürgős ellatast, menjek neurologiara. Okes.. De októberre adtak időpontot az sztk-ba, plusz mire meg onnét tovabb küld mri-re... Bejelentkeztem maganba is neurologiara, de onnét gondolom nem fog tudni tovább küldeni a kórházba. Terhes vagyok. A terhesség előtt is zsibbadtam. Mit tegyek? Most komolyan egy évig még így kell lennem, es lehet, hogy komoly baj van?

2023. ápr. 10. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%

Bocs, de ha mindened zsibbad, akkor inklább pszichés bajod van, mint testi.

Ha neurológiai bajod lenne, akkor a károsodásnak megfelelően lenne panaszod, nem itt is, ott is, amott is. Ha sürgősségin láttak, akkor nagy bajod nincs. És annyira téged sem zavart a dolog, hogy tehesbeesés előtt kivizsgáltasd, tehát nem tűnik nagynak a probléma...

2023. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem értek hozza, lehet, hogy igazad van. De pszichesen tud magának az ember zsibbadást okozni? Egyébként en is erre gyanakodtam amíg csak kis mértékű zsibbadás volt, pont ezért nem vizsgaltattam ki. De amit két napja érzek az nagyon is valós, tartós. Nem képzelem be.
2023. ápr. 10. 19:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy hányadik trimeszterben vagy. Elsőben csak akkor csinálnak MR-t,ha abszolút muszáj (agyvérzés, tumor, vizeletelakadás, stb..), másodiktól már nincs ilyen korlát. Harmadikban meg már sokszor a fekvés nem nagyon megy hosszabb ideig a kismamáknak (nem kibírhatatlan, ha csak 15 perc, de 30-45 perc háton az már nehézkes szokott lenni).


Magánból nem küldhet hivatalosan csak magán MR-re, de arra mindenképpen jó, ha elmész, hogy legalább azt meg lehet állapítani, hogy szükséges lenne-e egyáltalán az MR. Plusz ha mondjuk azt állapítja meg, hogy gyanús hogy van mondjuk egy gerincsérved, akkor lehet gyógytornáztatni vagy legalább meg tudtok beszélni olyan fájdalomcsillapítót amit terhesség alatt is lehet szedni.

2023. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Terhesen a has régióról nem csinálnak MR-t sehol sem szerintem kivéve sürgős esetben.
2023. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Első trimesztert taposom. Bárcsak "ennyi" lenne, hogy gerinc serv. Mert az ügyeleten sclerosis multiplexxel ijesztgettek. Szerintem a hasamrol nem is kéne mr, ott nem zsibbadok.
2023. ápr. 11. 07:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor milyen régió kell?
2023. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem koponya, nyak. Esetleg kar, lab, mert azok zsibbadnak mindig
2023. ápr. 11. 07:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Ennyit sehol nem csinálnak meg egyszerre, főleg nem úgy, hogy egész kar meg láb végig, pontosítani kellene, orvossal beszéld meg.
2023. ápr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérsz egy „Teljes test MR-vizsgálat”-ot, és kész. Nem olcsó, de is annyira drága.
2023. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A teljes test MR csak átfogó képet ad és abban nincs benne a végtag, emlők, plusz 1-1,5 óra,plusz terhesen meg sem csinálják az tuti.
2023. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!