Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bárki aki fémallergiás kapott...

Bárki aki fémallergiás kapott mri kontraszt anyagot?

Figyelt kérdés
Femallergias vagyok de talan csak a nikkelre. Pontosabb eredmeny erdekeben kellen kontrasztos mri-t csinalnom de valaki azt mondja lehet femallergiasnak is valaki meg azt hogy nem. Nodokim azt mondta siman lehet az mri-s meg azt hogy nem. Most akkor? Felek hogy nelkule nem veszik eszre ha esetleg gond van.

#MRI #kontraszt #Gadolinium #Fémalllergia
2023. ápr. 11. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha Ga-t kapsz kontrasztanyagként akkor nem hiszem, hogy gondot okozna.

Egyébként itt érdemesebb a nukleáris medicina szakemberre hallgatni, ez az ő szakterülete.

Olyan mintha egy Bosch mosogatógépet akarnál megjavítattni egy AEG márkaszervizben. Mind a kettő ért a mosógépekhez, de igazából csak a szakember fogja részletekekig értelmezni a problémát.

2023. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De felhívhatnád az MR labort és megmondják.
2023. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én adtam már be fémallergiás betegnek MR kontrasztanyagot, nem volt tőle semmi baja. Amennyire tudom erre még csak irodalmi adat sincsen, szóval még esetleírás sem találtam, az európai/nemzetközi ajánlásokban (megnéztem az európait, az ausztrált, az amerikait, meg az angolt) sincs ilyen megkötés, hogy fémallergia esetén ne lehetne adni.


Elméletileg sem kéne, hogy nagyobb kockázatod legyen mint ha más allergiád lenne, mert a gadolínium "be van csomagolva", hogy ne maradjon a szervezetben és ezért nem úgy viselkedik, mintha tisztán a fémet adnák be (durva is lenne, mert önmagában a gadolínium is toxikus). A CT-ben ugyanúgy a jódra érzékeny emberek is kaphatnak jódos kontrasztanyagot.


Legkésőbb a vizsgálat előtt mindenképp jelezd az operátornak és akkor eldöntik a radiológusok, hogy kaphatsz-e, vagy egyáltalán szükséges-e a vizsgálathoz (vagy amit 2-es írt is jó megoldás).

2023. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Legutobb mindtam hogy femallergiam vab es nem adtak kontrasztot. Most mivel fontos lenne hogy kimutassa gond van e a kismedenceben gondoltam lehet hogy nem szolok ezert is kerdeztem.
2023. ápr. 11. 18:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Te érdeked, hogy szólj, de szerintem most sem fognak adni.
2023. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem adtak fémallergiára.
2023. aug. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!