Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy Szög feje, felsertette a...

Egy Szög feje, felsertette a kézfejem. Mit kell tenni ilyenkor hazilag és lehet e belőle fertőzés, tetanusz elleni oltas kellhet?

Figyelt kérdés

Ha látja ezt orvosnak tanuló írjon, mert sokszor szól hozzá ilyenekhez, megszeretnek nyugodni..


Csak azért fújom fel mert egy szögről van szó, amiről nehez megállapítani, hogy rozsdás, vagy sem.


Jó pár órája koraeste, egy zsúrkocsiba szögelt fejjel lefelé logó szög feje felsértette a kézfejem közepét.

De csak ilyen sejtnyi méretű kiszakadt bőrfelület látszik, veres folt maradt, a seb leöblítése után is.

Tehat olyan minta egy hagyaharapas lenne (méretben)

Nem befúrodás a bőrbe, hanem felsertés.


1.Hogy kell házilag lekezelni (JÓL):

A google mindíg mást ír..


Lemostam csapvízzel.

Fertőtelníteni nem tudok nincs semmi itthon..

Szappannal állítólag nem szabad (?)

Meleg a seb területén.

Vörös seből kiinduló csík nincs

( még):

Nedvesen kell taratni vagy szárazon, ez sem egyértelmű



2.Ilyesmi sebeknél ha tényleg nem volt trágyás földes a szög, kell félni szepszistől, fertőzeéstől?


3. Egy ilyen nyílt kis sebet lekell fedni ragtapasszal, vagy szadon kell hagyni?

Betadin kenőcsöd érdemes ilyenkor rákenni?


Nem vagyok kíváncsi a negatív kommentekre, érdemi választokat adjatok légyszíves.

Meg1x szög általi felsertés miatt izgulok csak..Sejtem, hogy nem gáz,de megtudtam, hogy a vérmérgezésnek is van lappangási ideje..



2023. ápr. 30. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár én nem orvostanhallgató vagyok hanem végzett orvos, így látatlanban csak jellemzést olvasva lehetetlen pontos diagnózist mondani. Mikroszkóppal megvizsgálnám esetleg vennék szövetmintát és leelemezném a 3DHISTECH transzmissziós elektronmikroszkópommal, hogy pontosan megállapítsam a sejtek bomlási folyamatát a seb körül.


Így azt tudom mondani ha olyan állapotú volt a szög akár súlyos vérfertőzés következtében amputálásra is kerülhet a kézfej, de az is lehet hogy semmi káros anyag nem került a szervezetbe és önmagától begyógyul egyéb óvintézkedés nélkül.

2023. ápr. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha ez vicc akart lenni akkor nem az..


A seb körül semmit nem látni így fél nap elteltével, max elindulta a seb begyógyulása...

Mégis mik a tünetek ami jelzi ,hogy mégis gáz van, ha a sebnél nem látszik semmi? Belázasodás pl?

2023. máj. 1. 12:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi köze a rozsdának a tetanuszhoz?
2023. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A sebből futó kiinduló piros csík nem jó jel
2023. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!