Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EESZT-be minden adat felkerül?

EESZT-be minden adat felkerül?

Figyelt kérdés

Eddig minden felmerült, most molekuláris genetikai labor eredményeit várom, de csak az jelenik meg az egyiknél, hogy “minta tárolva esetleges további vizsgálatokhoz”.

Ami azért fura, mert korábban szintén innen feltettek minden más eredményt is.



2023. aug. 28. 19:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Korábban volt egy szinten molekuláris genetikai vizsgálat (leukémia, vérképző rendszeri dolgok), az negatív lett és most be vagyok parázva, hogy azért nem teszik fel, mert valami baj van.
2023. aug. 28. 19:13
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Lehet azért nem teszik fel, de akkor ki kell értesíteni, hogy jelenj meg a szakrendelésen, vagy annál aki beutalt. Az ellátások, megjelenések menüben meg kell nézni van-e befejező dátum, ha van, akkor kész van, rámész, legörgetsz és EHR dokumentumra kattintasz, ha ott nem tudod letölteni, akkor nem tartozik hozzá dokumentum-lelet. Ellátások, betegdokumentumok menüben van letölthető lelet? De amúgy a genetikai vizsgálat az hetekig tart, oaztódásokat kell figyelni jó pár hétig, nálunk 8 hét volt.
2023. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ!

Le van zárva a vizsgálat, van EHR dokumentum, de 1 hónap után annyi került fel, hogy “a minta tárolása további vizsgálatokhoz megtörtént”.

Felhívtam amúgy a dokit, hogy o lát-e valamit, egyelőre semmit, tehát “megnyugodtam”. Persze nyilván nem, amíg nincs negatív eredmény, de átmenetileg kicsit.

2023. aug. 30. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ez milyen vizsgálat volt?
2023. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan, csak azt, hogy vérképző rendszeri citogenetikai vizsgálat. FISH (BCR:ABL1) már volt, gondolom valami hasonló. Ambuláns lap sem hívja sehol.
2023. aug. 31. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ez is olyan lehet, mint a kariotipizálás, az nálunk meg elég lassú folyamat, 2 hónap is lehet.
2023. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál!
2023. szept. 1. 16:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!