Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tensiomin jó vérnyomáscsökkentő?

Tensiomin jó vérnyomáscsökkentő?

Figyelt kérdés
Magas vérnyomásra írathatok a háziorvosommal?

2023. szept. 2. 17:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Ez normális esetben nem úgy működik, hogy elmész az orvoshoz, és megmondod, hogy mit írjon fel...
2023. szept. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nálam így működik.
2023. szept. 2. 17:40
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Akor ne lepődj meg, ha a háziorvos elküld a p.ába.
2023. szept. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Akkor mit írassak? Menjek magánba?
2023. szept. 2. 17:43
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem kell íratni semmit. Egy hétig megméred napi 3x a vérnyomásod, majd a vérnyomásnaplóddal elmész szépen a háziorvoshoz, és ő majd eldönti a vérnyomásod meg a betegségeid alapján, hogy milyen gyógyszert írjon fel.
2023. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az orvos a csicskad, dikk!
2023. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5: már mérem több hete

egy bizonyos gyógyszert el akarok kerülni, ezért akarom én megmondani

2023. szept. 2. 18:03
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A Tensiomin jól csökkenti a vérnyomást, de rövid a felezési ideje (=gyors, de rövid hatású) ezért napi 2-3 alkalommal kell szedni. Amikor az első ACE gátlók egyikeként megjelent az 1980-as években, akkor nagyon jó volt, de ma már sokkal jobb gyógyszerek is vannak a csoportjából. Jelenleg is használjuk, főleg ha gyorsan kell vérnyomást csökkenteni, vagy ha cystinuriája is van a betegnek. Hosszútávú vérnyomáscsökkentőnek nem ajánlanám.
2023. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Értem. Az ACE-gátló család a legjobb! A perindopril vagy ramipril mehetne?
2023. szept. 2. 18:26
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A Tensiomin felezési ideje 2 óra. Magyarul hogy normálisan hasson napi kb. 5x kellene szedni és még úgy is sz.r.


Én első körben a betegeimnek vagy perindopril + amlodipin fix kombinációt, vagy telmisartan + amlodipin fix kombinációt szoktam javasolni. Szerintem a telmisartan a jobb egyébként mert a perindopril se húzza ki 24 órán át.


Olyan pedig, hogy ez a család a legjobb nincs. Máshogy hatnak. Egy agyonstresszelő fiatal betegnek pl. lehet hogy nem az ACE gátló/ARB + CCB a legjobb, hanem mondjuk egy carvedilol béta blokkoló.


Ami az iratást illeti. Ne úgy menj a háziorvoshoz, hogy bizony perindoprilt vagy ramiprilt írjon fel, nem vagyunk Dr. Bubók. Menj oda hallgasd meg mit mond és amikor javasol gyógyszert kérdezz rá hogy az milyen hatóanyagcsoport, mert te erről meg erről rosszat hallottál és inkább mást szednél. Normális háziorvossal sok mindent meg lehet beszélni, de a diktál a beteg írja a doktor mentalitást nagyon kevesen tolerálják.

2023. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!