Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyszerekről negatív vélemén...

Gyógyszerekről negatív véleményük van az embereknek, de azért beveszik a szív-gyógyszert, a szorongásoldót, a vérhigítót, az visszérre. Ezt miért?

Figyelt kérdés
2023. szept. 30. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert ha nem szedik be ezeket, akkor nagyon rosszul vannak, esetleg belehalnak - és a legtöbb ember szerint jobb gyógyszert szedni, mégha nem is túl jó dolog, mint ágybanfekvö betegnek lenni vagy meghalni
2023. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mert féltik a tyúkszaros életüket. Be vannak szarva, osztják az észt, h a gyógyszer káros, meg csak a gyógyszerlobby akarja kivenni a pénzt, meg stb, de azt nem merik bevállalni, h nem szedik be, ami fel van írva, mert félnek, h esetleg felfordulnak.
2023. szept. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A legtöbb ember szerint rossz gyógyszert szedni, és inkább be sem veszi. Itt van a gond...


Nagyanám is és több ismerőse is ilyen, ha adott órában nem szédül reggel de majd 5 perc múlva fog egész nap, nem veszi be amit a neurológus felírt. És ha nem veszi be, akkor meg egész nap szédül ugyanúgy, mert megelőzésre van.


Sok idős, meg még középkorú is óckodik a gyógyszerektől és most nem Xanax meg opioidokra gondolok, és inkább azt mondják "én egészséges vagyok/ kijövök belőle/nem kell".


Emberek saját makacsságukba halnak bele...

2023. szept. 30. 18:20
 4/8 A kérdező kommentje:

2


Pont ez a véleménye. Gyógyszer maffia, csak a pénzt lopják ezzel jönnek, szídják a gyógyszert, azt sem tudják mi az a hatóanyag, annyit tudnak hogy "BETA..." (BETALOC), és hogy úgy utálja mert méreg is meg ez öl meg engem.


Pont hogy ez ment meg téged, pláne idős korodra.


Nem lenne antibiotikum, kihalna rengeteg ember. De szídjuk az antibiotikumot - most nem azért mert hozzászokik a baktérium és védekezőképes lesz szempontból, hanem, hogy makacsság alapból a gyógyszerek ellen lenni. Tökmindegy milyen gyógyszer.

2023. szept. 30. 18:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és azért Xanax, Rivotril. Egy jó hányadát az idősek kérik a HÁZIORVOSTÓL, nem a pszichiátertől aki tudna adni mást , mert nem tudnak aludni (zolpidem kacsint), de kevesebbet alszanak. Már hajnali 4 - 5 körül a kertet kapálják.
2023. szept. 30. 18:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mai világban ne csodálkozz. Ömlik a médiából mindenféle összeesküvés elmélet. A netem kész tényként kezelnek olyan dolgokat, ami régen maximum egy gyenge pletyka volt. Ha valaki kitalál egy baromságot most, azt 5 perc múlva már úgy tolja fel tiktokra, mint ha a téma szakértője lenne és sok éves kutatása lenne benne. A gyógyszerlobby nem jó, de azért mégiscsak a gyógyszereknek és oltásoknak köszönhetjük, h nem max 40 év a várható élettartam.
2023. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fel van irva neki pregabalin gabapentin mennyisegekben megmondva hogy szedje, erre fogja magat es nem szedi ugy ahogy megmondtak neki. Azt mondja "minek nekem gyogyszer hat en jol vagyok" - igen MOST nincs tuneted. Holnap meg lesz, meg holnap utan. Es akkor eleged van, de azert egy gyenge mosollyal kivaltottad a gyogyszert, hogy legyen, ami semmire nem jo allitasa szerint.


Majd beveszi 2 napig es elmulnak a tunetei. Erre azt gondolja jaj jol vagyok ez nekem nem kell. Fuj gyogyszer utalom semmire nem jo. Aztan 4 - 5 nap mulva (felezesi ido annyi ido kell, hogy kiuruljon a plazmabol, es zero hatasa legyen lenyegeben), erre ott a gyogyszer, es fogja magat ker idopontot vissz a kontrollra 1 honapra, addig meg szenved. De ott a gyogyszer, es most mar kitalalta hogy attol lett szarul.


Ezekbe halnak bele az oregek.

2023. szept. 30. 18:32
 8/8 A kérdező kommentje:

6


Jaj ne is mondd. Farmakologia teruleten dolgozva, nagyanyam elkezdi, a homoktovis leviszi a vernyomast meg a pulzust nem is kell gyogyszer.


Ja, mennyi ertekkel a systolicot 1-el? Lehet az meg veletlen?


Diastolicra meg hatassal sincs. Pulzusra meg amilyen kedve van a szivednek annyira hat ra. Plane ugy, hogy pacemakered van.

2023. szept. 30. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!