Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy döntenétek a helyemben a...

Hogy döntenétek a helyemben a vizsgálatról? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy ezt a döntést végül önállóan kell meghoznom, de érdekelne mások külső szemmel hogy látják, mivel bennem hatalmas most a félelem.

Röviden igyekszem: nemrégiben kerestem fel gasztroenterológust 2 éve vissza-visszatérő panaszok miatt. IBS-re gyanakodtunk, vagy SIBO-ra (bakteriális egyensúlyzavar). De azért elküldött egy székletvizsgálatra, ami gyulladást mér. Azt mondta akkor, ha az magasabb lesz pl 100 felett, akkor ebben gondolkozna tovább.

A leletem kétes lett, 50 a ref. és nekem 75 lett. Sok helyen azt olvastam, hogy ezzel kicsi nagyon az esélye más szervi gondnak, általában IBS, szóval ennek tudatában mentem vissza.

De azt mondta az orvos kétes, nem tud vele mit kezdeni, azt mondaná két választási lehetőségem van, nincs rossz döntés:

A) bevállalom a tükrözést akár altatásban, hogy lássa, mi van

B) talán(!) elkerülhető/kitolható a dolog, ha H2 kilégzést csinálunk, ha pozitív, azt gyógyszerrel kikezelni, de ha nem jó, úgyis megint az A lenne a vége.


Na most se altatva, se tükrözve nem voltam soha. Elkezdte nekem mondani, hogy mind a kettőnek vannak kockázatai, kb 1:1000-hez. Totál pánik jött rám, de azt mondta nagy bajt nem lát, nem kell egyből döntenem, gondoljam meg.


Ti mit választanátok a helyemben, illetve mi a véleményetek? Köszi a válaszokat!



2023. okt. 25. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Egy tükrözés altatásban nem nagy szám, simán bevállalható. Nekem volt, nulla kellemetlenség az előtte lévő hashajtást leszámítva, de engem az se viselt meg.
2023. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
A tükrözést választanám.
2023. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

A)

Hogy biztosan tudd hogy mi van es megnyugodj.pont az a lenyeg az altatasban hogy nem kell atelned

2023. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
altatásban? annak is vannak am kockazatai
2023. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3

Igazából a doktornő is főleg ezt mondta, mármint hogy ne értsem félre, nagy gondot nem indikál a dolog, de ez így most pont egy olyan lelet, hogy nem engedne el vele, plusz mivel nagyon szorongok a gondomon, csak így nyugodnék meg. Csak én iszonyúan félek ezektől, látta is rajtam egyből.

De aznap volt pont altatásos nap, mikor én voltam, láttam többeket gond nélkül kijönni a kísérőjükkel, ücsörögtek, mikor kérdezték tőlük hogy vannak, mindenki azt mondta minden oké (persze volt egy fiatal lány, aki kisírt szemekkel édesem, de szerintem a félelem miatt) de ő is azt mondta, jól van. A doktor egyből ott el is mondta nekik a váróban, hogy mi a helyzet, mikre kell várni.

Szóval most legközelebb 4 hét múlva tudnék menni kövi altatásos alkalomra.

2023. okt. 25. 09:36
 6/16 A kérdező kommentje:

#4

Nekem nincs ismerősöm, aki ne abban kérte volna. A doktornő rám nézett (nagyon vékony vagyok, mindig is az voltam) és azt mondta nagyon vékony, ezért csakis altatásban csinálnánk. Gondolom meg akar kímélni a fájdalmaktól, lehet vékonyaknak szarabb tud lenni.

2023. okt. 25. 09:38
 7/16 anonim ***** válasza:
Én a B) variációval kezdenék. Voltam altatva, nálam nem volt gond, de ha van más lehetőség is, akkor minek kockáztatni.
2023. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a B-t le lehet tudni 4 héten belül, akkor megcsináltatnám. Kicsi a kockázata az altatásnak, de ha működik a B terv, akkor legyen az. Viszont ha a B miatt csúszna az A, akkor egyből azt választanám, hogy ne húzódjon tovább a dolog.
2023. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

Én is ezen a gondolatmeneten indultam el, pont így rá is kérdeztem, hogy: ez csak csúsztatná a tükrözést, vagy elkerülhető? Azt mondta hát ha pozitív a teszt és működne az antibiotikum, majd probiotikum kúra, akkor hurrá.

Ha negatív a teszt, vagy pozitív, de nem válik be a gyógyszer, akkor csak csúszik a vizsgálat. Szóval ez a nehéz.

2023. okt. 25. 09:53
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Mivel volt már vastagbéltükrözésem mindenképp elkerülném ha lenne rá esély. Ezért a B-t választanám.
2023. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!