Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent a referencia értek...

Mit jelent a referencia értek egy labor eredményen?

Figyelt kérdés
Vérkép vizsgálaton voltam csak sajnos nem értem az eredményt. Referencia érték táblázaton két sávban vannak feltüntetve számok, ezek érdekelnének engem. Valamit a bal oldali sávban mit jelentenek az értékek. Előre is köszönöm.
nov. 30. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Kb. az összes labor más, más a táblázat, stb., szerinted látatlanban honnan kellene tudni nekünk? De az a jó, hogy neked ezt nem is kell érteni, az orvosod tudni fogja, vagy felhívod a labort, esetleg odamész és megkérdezed, ha annyira kusza vagy nem érhető.
nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Ami két sávban van, a -tól -ig, az a referenciatartomàny, abban a sávban normális az érték.

Bal oldalon meg gondolom a saját értékeid vannak.

nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

2.

Ja, azt persze csesznek feltüntetni, hogy azon a sávon kívül hol kezdődik a "durva érték", értsd: izguljon-e a pacák, ha 23-mal lépi túl, vagy csak akkor ha 177-tel.

nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Már van olyan labor, ahol színskála is van, az a legjobb egyébként.
nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó csak ha az általános, háziorvoson keresztül végzett vérvétel eredményei megvannak, akkor tessék paraszt fejtsd meg!
dec. 1. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!