Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötöznek àgyhoz embereke...

Miért kötöznek àgyhoz embereket a pszichiàtrián? Sokszor hallottam màr de sosem értettem.

Figyelt kérdés
2023. dec. 5. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm volt lekötözve mert balhézott, agresszív volt. Egy bácsit pedig azért kötöztek le, mert mindig bement a női kórtermekbe, pedig az tilos.
2023. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában ez akkor fordul elő ha balhéznak, másra vagy saját magukra veszélyesek, dühöngnek (csapkodnak például)
2023. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor hallottam màr de sosem értettem."

Milyen eshetőségeket vettél sorra, hogy nem tudtál magadtól rájönni?...

2023. dec. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Aggresszív

Eljárkál ès másokat zaklat

Pelenkás ès belenyúlkál a pelenkába, kikeni a falat

Stb

2023. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, általában ha agresszív. Bár az igazán elvetemültek kiszabadulnak belőle.

Vagy előfordul hogy valamilyen betegség miatt legyengül valaki de nem tudja felmérni agyilag hogy nem tud kimenni a wcre vagy egyáltalán sétálni és megértetni sem lehet vele. Akkor is jobb lekötni mint hogy essen keljen és pereljen a család mert Pista bácsi kék zöld foltos.

2023. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm papáját azért kellett kikötni, mert felállt az ablakba, elkezdte rángatni, hogy kinyissa, mert ki akart ugrani.
2023. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már zárt osztályon, hát ott láttam olyat, hogy egy beteg annyira be volt kattanva, hogy lekötözve két napig folyamatosan rázta az ágyat és ordított. Hihetetlen erő tud lenni egy bekattant emberben. Na, egy ilyennel mást nem lehet csinálni. Meg volt olyan is, hogy egy vékonyka lányt próbált az ápoló lefogni és a lány erősebb volt, szinte ő húzta az ápolót...
2023. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 sajnos ezek nem csak a zárt osztályon fordulnak elő, hiszen annak a pszichiátriai betegnek lehet belgyógyászati baja is és amikor éppen ott fekszik sem teszi félre a mentális betegségét. Illetve más betegségek is okozhatnak olyat hogy valaki nem beszamithatoan viselkedik nem csak a pszichiátriai.

És igen, ahogy mondod elkepeszto erő van bennük, főleg azért mert nem zavarja őket hogy esetleg közben magukban milyen kár következik.

2023. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaz, biztosan nem csak zárton fordul elő. Én csak ott láttam, mert pszichiátrián kívül kevés egyéb osztályon jártam.
2023. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
egyszerűbb nekik, mint beszélgetni a pacienssel, aki balhézik, legtöbbször azért teszi, mert pl egy nővér durva vele
dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!