Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent a prolaktin terhelé...

Mit jelent a prolaktin terhelés? Mit vizsgálnak vele és milyen eredmény számít jónak?

Figyelt kérdés
jan. 18. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A prolaktin szintet, agyalapi mirigy működésére utal, TSH szintet tudja ugráltatni. Vérből néznek előtte egy szintet, kapsz egy gyógyszert és utána ha jól tudom akkor 1 óra múlva nézik meg újra, szerintem cerucal vagy ilyesmi lehet. A pontos szintez nem tudom mennyi, de neten fent van biztosan. Mihez kell neked?
jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Agyalapi mirigy működési zavar kivizsgálás miatt kérte az orvos. Konkrét okot nem volt hajlandó mondani, de mivel mr-t is kért, úgy sejtem, hogy valami komolyabb gondot vélt látni az eddigi leletekben. Amúgy az egyetlen tünet, ami miatt orvoshoz mentem, az az állandó kimerültség és fáradtság.
jan. 18. 18:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet amiatt gond, de amúgy sok jelentősége még nincs az MR-nek, max ha tumor van, ezt akarják kizárni valószínűleg, de így is úgy is bromocriptint kell szedni, műtét meg nagyon nagyon végső és előrehaladott esetben jönne szóba. Egyébként meg egy jó pár gyógyszer megemelheti, pl. fogamzásgátló, hisztamin antagonista szerek, stb....
jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!