Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát, feldobta pár ember napját.
ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:
Abból is látszik, hogy csak troll, hogy azt a kérdést nagyban kikerülte, hogy miből is tartja fent a kocsit. Ha már erre sincs lóvé.
ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:

Milyen feltételek esetén jár rászorultsági alapon, ingyenesen az egészségügyi ellátás?

Azok számítanak szociálisan rászorulónak, akik


1. családban élnek, és a család egy főre jutó havi jövedelme nem haladja meg az úgynevezett szociális vetítési alap összegének 120 %-át (2024-ben 34 200 forint), és nincs egyéb vagyona a családnak (például saját lakás, megtakarítások).

2. egyedül élnek, és havi jövedelmük nem haladja meg a szociális vetítési alap 150 %-át (2024-ben 42 750 forint), és sem a családjuknak sem nekik nincs vagyonuk..

Ha valamelyik két esetből az egyik igaz rád, kérvényezned kell, hogy kaphass ingyen egészségügyi ellátást.


Amennyiben magad után fizeted, akkor 380,-Ft/nap, azaz 11300,-Ft/hónap.

ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 A kérdező kommentje:
#93 nekem 0 forint jövedelmem van.
ápr. 25. 21:44
 95/107 anonim ***** válasza:
De kérdező, neked még mindig ott az autód, ami bizony vagyonnak szamit
ápr. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:
És ha állításod szerint abszolút nulla Ft a jövedelmed, akkor hogyan tudsz létezni? Gondolok itt az evésre. Kukázol? :D és miből fizeted az internetet és az áramot? Átlógsz szomszédhoz, hogy válaszolni tudj nekünk? :D hagyjuk már! Etesd a rongyszemű nénikédet! Január 23-tól (első kérdésed időpontja) már kikapcsoltak volna mindent és éhen is haltál volna. Remélem, hogy az is kamu, hogy autód van és maximum csak álmodozol róla. :) de nem szeretném, ha ilyen elmeroggyant troll autóba ülne és veszélyeztetné a rendes embereket.
ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 A kérdező kommentje:

#95 5 éve van meg az autóm. És miért csak tavaly szeptember óta követeli az állam ezt rajtam? Előtte 4,5 évig amíg volt autóm - akkor addig miért nem kérte? Amúgy muszáj voltam befizetni sajnos. Szóval szeptember óta mindig befizettem, amikor követelték.


#96 úgy, hogy nem magamban élek. De ez lényegtelen.

ápr. 26. 09:03
 98/107 anonim ***** válasza:

"Előtte 4,5 évig amíg volt autóm - akkor addig miért nem kérte?"


"...és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t"


A fél ev és a 4,5 év között van 4 év különbség. Ha fél éve vagy munkanélküli, akkor előtte 4 évig volt valami munkád, amiből automatikusan vonták q tb-t, ergo nem volt mit követelnie az allamnak

ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 A kérdező kommentje:
Nem volt sose rendes bejelentett munkám 4 évig! Maximum pár hétig - 1 hónapig! Hát épp ez a lényeg benne!
ápr. 27. 08:22
 100/107 anonim ***** válasza:
Ha valaki eltart, akkor a tbt is fizesse be.
ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!