Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anya eltörte a bokáját és...

Anya eltörte a bokáját és kapni fog ilyen trombózis elleni szurit. Hogyan adjuk be neki (mert ő nem fogja magának) hogy lehetőleg ne fájjon neki? És persze jól is adjuk be?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 20:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Össze kell csippenteni a bőrt a beadás helyén, / kb1-2 cm/ és oda beszúrni, merőlegesen. Benyomni a tartalmat, aztán elengedni. Ennyi.
2010. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
és meddig kell benyomni a tűt?szal milyen mélyre?
2010. okt. 23. 20:54
 3/20 anonim ***** válasza:
teljesen nem olyan hosszú, a hasfalba adjátok be
2010. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Teljesen. Ez egy erre a célra kifejlesztett eszköz. Nem is tudod mélyre szúrni.
2010. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én nem fogtam össze a bőrt és úgy adtam be magamnak (4 hónapon keresztül), de én kövér vagyok, sajnos van elég zsír a hasamon, hogy ne kelljen összefogni! :-(

Én is merőlegesen szúrtam, de a kórházba ferdén adták. A combba is lehet.

2010. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt azért csinálják, hogy "helyileg érzéstelenítsék". Volt olyan nővér a kórházban, aki először megtapogatta a szúrás helyét, majd gyengén rácsapott, és máris bennt volt a tű. A lényeg, hogy gyorsan, nyugodtan csináld. Ne kelljen a betegnek sokat várakozni. Szal tű az egyik kézbe, ugy állj, hogy a beteg ne lássa ( ha félős) odanyulsz a másik kezeddel, és már benn is van.

2010. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
oooh értem, köszönöm a válaszokat, még annyi, hogy az miért fontos, hogy egyidőben kapja meg mindennap?
2010. okt. 25. 19:44
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez a legtöbb, rendszeresen kapott gyógyszernél fontos szabály. Ha a napi adagja 1 db, akkor a hatása 24 órás. Ha egyidőben adod be, akkor végig van hatása. Ha összevissza, akkor hol van nagyon, hol meg egyáltalán. Nagyon fontos, hogy a beteg megkapja, amíg a trombózisveszély fennáll!
2010. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ez kb 3 hetig, anyu adta be. Jobb ha lejegeled elotte az erzestelenit, utana osszecsiped a bort es HATAROZOTTAN belebokod, tartsd benne, benyomod es kesz kihuzod, jar erte a cukorka :) 1 ido valoban fontos, foleg ilyen verhigitonal. Anyunak nehez volt beadni en meg biztattam, hogy gyerunk bokje csak be, es hamar megvolt. :)
2010. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Jaaah, így már értem, köszönöm szépen a válaszokat:):)

A jegelés is jó ötletnek tűnik előtte:) holnap jön ki a kórházból,onnantól kell majd böködni:S:S:S:S

2010. okt. 28. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!