Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért magasak ezek az értékek...

Miért magasak ezek az értékek a vérképemben, illetve a vizelet vizsgálatban?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász utalt be labor vizsgálatra fogamzásgátláshoz.

A vérképem az majdnem teljesen rendben van. Egyedül az Eozinofil 1% (Referencia tartomány: 2-8).

A vizeletnél már több csillagom van.

Általános vizelet:

Vér: 25 Ery/uL (Referencia tartomány: <10)

Vizelet üledék:

Vörösvértes: 11/látótér (Referencia tartomány: <2)

Laphámsejt: 11/látótér (Referencia tartomány: <10)

Baktérium: 2000/látótér (Referencia tartomány: <1000)


Az lenne a kérdésem, hogy a magasabb vér a vizeletben lehet azért, mert pont meg fog jönni a menstruációm? Illetve a vizelet üledéki eltérések lehetnek, azért mert nem középsugaras vizeletet vettem? Ez volt az első alkalom, hogy felnőttként volt vizelet vizsgálatom és sajnos ez az információ elkerülte a figyelmemet. Azt adtam le, ami elsőnek kijött.

Semmilyen panaszom nincsen amúgy, tényleg csak a fogamzásgátlás miatt küldött el a nőgyógyász laborra.

Előre is köszönöm a válaszokat!



febr. 7. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, középsugaras kell. Vérkép tendben van. Vizeletben baktérium nem tudom most miért van, de sok szerintem, bár nem tudom a fogamzásgátló felíráshoz ennek mennyi köze van. Többet kellene inni.
febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az valószínű, hogy nem iszom eleget. Majd próbálkozom többet inni, meg majd megvárom, hogy az orvos mit mond.
febr. 7. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!