Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova forduljak hogy kiderüljön...

Hova forduljak hogy kiderüljön hogy cukorbeteg vagyok e vagy nem?Ilyen esetben hova kell menni?

Figyelt kérdés
Magán úton kezdtem az egészet és ott mértek kétszer is magas cukrot.Terheléses vizsgálatra mentem mindkétszer,de nem tudták megcsinálni.Próbáltam háziorvostól kérni beutalót ugyan arra a vizsgalatra hátha harmadjára sikerül..de kiderült ő nem tud adni,csak szakorvos.Hova fordulhatnék?illetve ez mennyire számít sürgősnek?(köztudott hogy több hónap a várakozási idő sajnos a kórházakban)Viszont magánba már nem tudom vállalni.
márc. 24. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Cukorterhelésre háziorvos is adhat beutalót. Amúgy még belgyógyász szakorvos, endokrinológus szakorvos és nőgyógyász szakorvos adhat a vizsgálatra beutalót.
márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan magas éhomi vércukrot mértek, amitől már nem lehet cukorterhelést végezni, akkor az azt jelenti, hogy már az éhgyomri érték alapján fennáll a cukorbetegség (legvalószínűbben 2-es típusú) diagnózisa.

A háziorvosnak van lehetősége HbA1c laborértéket kérni. Célszerű lehet emellett ismerni a vesefunkciót (kreatinin), egy vizeletcsíkot (hogy van-e fehérjeürítés), vérnyomást, vérzsírokat. Ezeket mind meg tudha csinálni a háziorvos is.

Ha megvan a dg. és a vesefunkció megengedi, akkor a diéta elkezdésével egyidejűleg indulhat a kezelés metforminnal. Ezt is meg tudja csinálni a háziorvos.

Ha a metformin nem elég, akkor a további gyógyszerek olcsóbb felírásához már szükség van belgyógyász, diabetológus javaslatára, de az első pontokkat megoldja a háziorvos, akkor nem probléma egy pár hónapos várakozás.

márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már írtál ki kérdést ebben a témában korábban is. Ha már akkor kértél volna időpontot a Diabetológiára, hamarosan mehetnél is oda.

De igaza van az előttem kommentelőnek, csaknem az egész kivizsgálást végigviheti a háziorvos. Amit ő nem kérhet, az az inzulin, de a cukorterhelést ő is kérheti, és ez alapján már felállítható a diagnózis.

Esetedben, mivel már kétszer mértek olyan magas éhomi vércukrot, hogy a terhelést nem is lehetett megcsinálni, a cukorbetegség diagnózisa KIMONDHATÓ TOVÁBBI VIZSGÁLATOK NÉLKÜL IS.


Nem kell átesni a ló túloldalára, és mindent magánrendelésen intézni, a cukorbetegek gondozását tökéletesen elláthatja a háziorvos is. Egy-két speciálisabb vizsgálatra elküldi a beteget a diabétesz szakrendelésre, de a kezelést negkezdheti ő is, és a rendszeres kontrollt is elláthatja. HBA1c-t is kérhet.

Voltál már nála és megmutattad a magánlaboros eredményeidet? Nem neked kell megmondani, hogy hova akarsz beutalót, azt majd ő eldönti, ez a dolga.

Neked az a dolgod, hogy bejelentkezz végre nála, hogy diagnózisod legyen és megkezdődjön a kezelésed.


A rövid válasz a kérdésedre: A HÁZIORVOSODHOZ FORDULJÁL. Minél hamarabb.

márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván,csak szaladgálok itt mint a mérgezett egér:) Háziorvos cukorterhelésre nem tud adni,tudom mert multkor kérdeztem,vagyis csak amiatt mentem de nem adott.Mutattam az eredményeket.Annyi hogy adott beutalót máshova,de a cukrot észre se vette..(igaz azt bevallom hogy csak az aszisztensével beszéltem mert akkor ő még nem volt ott)Szóval megint menjek vissza hozzá..
márc. 25. 08:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan mennyi volt a két éhgyomri cukrod, amikor nem tudtak terhelni, olyan magas volt?
márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg teljesen éhgyomri volt? Se kávé, se üditő, semmi kaja? És kb hány órakor mérték?
márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!