Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit rontottam el a véradáson?

Mit rontottam el a véradáson?

Figyelt kérdés

Ma voltam először életemben véradáson. Beszúrták a tűt, és nem is volt semmi gond egy 3-4 percig, amikor elkezdtem rosszul lenni. Bizsergés a kezeimben, szédelgés, és gyengeség érzete, miközben folyt rólam a víz. Majdnem el is ájultam, de szerencsére a nővérek egyből intézkedtek, és egy 10 perc pihenés után jobban is lettem. Azt mondták valószínűleg leesett a vérnyomásom. Szerintetek a legközelebbi alkalomra visszamenjek így? Nagyon lelkes voltam, de ez kissé elbizonytalanított. Sajnos csak 200ml-t tudtak levenni így gyakorlatilag teljes pazarlás volt az egész a magyar vöröskeresztnek. (Még a tornazsákot is lenyúltam a benne lévő dolgokkal, ami miatt bűntudatom is van.. :D) Nektek volt már hasonló?

1.5 liter vizet megittam, meg ebédeltem is előtte. Mit rontottam el?



ápr. 24. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Úgy látszik lelkileg megrázott a látvány, hogy jön a véred. Mindenképp korodbeli poénos társasággal menj, akik elterelik a figyelmedet az izgulásról.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, szép próbálkozás volt.

Becsüllek érte, és gratulálok!

Üdv. Egy öreg véradó

ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig életemben 4x adtam vért ebből 2 kudarc lett. Ugyanez a vége mint neked. Mindig eszem, iszom bőségesen előtte, és mégsem tudom miért van az hogy egyszer sikerül egyszer pedig nem. Azt vettem észre, hogyha megkérnek, hogy pumpáljak gumilabdát a kezemben akkor nagyobb eséllyel leszek rosszul. Egyébként is alacsony vérnyomásom van. Meg szoktam kérni őket, hogy jó alaposan döntsék meg a széket, hogy a lábam minél fentebb legyen, próbáld meg esetleg igy.
ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Alacsony vérnyomással nem adunk vért, mert így járás.
ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Tippek, amiket évek alatt kitapasztaltam, hátha valamelyik bejön neked:

1. Én észre se veszem, de visszatartom a lélegzetem/nem lélegzek elég mélyen. Mostanában direkt figyelek arra, hogy mélyeket lélegezzek és sokkal jobban vagyok.

2. Be szoktam rakni egy cukorkát a szájamba, amíg megy ez a dolog, mert a cukor segít abban, hogy ne legyek rosszul.

3. Viszek magammal letöltött filmet vagy tiktokozok vagy chatlek vagy bármi, hogy ne a véremet nézzem. Szóval elterelem a figyelmemet. Ez is segít.

ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány kg vagy? Ha nagyon kevés, akkor jobban leeshet a vérnyomásod, mint egy nagydarabnak.
ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A vérnyomásom rendben volt, előtte ugye megmérik.

70 kg vagyok, szóval annak se kellene problémát okoznia.

Valószínűleg leesett a vérnyomásom mivel keveset ettem és ittam előtte.

ápr. 24. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem rontottál el. Ilyesmi előfordul, főleg első véradónal. 😊

Véradás közben csökken a vérnyomás, ez természetes, ha lassan történik, észre sem veszed. A végén is csak lassan, komótosan állj fel, különben megszédülsz. Kell inni előtte, de nem kell túlzásba esni, gyümölcslét is ihatsz.

ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egész nap, elotte es utana is bosegesen kell inni es enni.

Ne nézz oda

Nyomogasd a labdat

Kerj szolocukrot


Mindenképp menj vissza legközelebb. Az elso ket veradasom hasonlo volt, elozo honapban voltam a 12diken

ápr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!