Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Holnap elvileg akkutan lesz epeműtétem, kő miatti hólyag gyulladás miatt. Azt mondta a doki laporoszkopos, lehet a vakbelet is kiszedi, nehogy utána begyulladjon.

Anyu szerint meztelennek kell majd lenni a műtőben, állítólag katétert is kapok. Ez igaz? Nagyon félek.

Utána pár napig fel sem kelhetek? Hogy oldjam meg addig a fürdést, mosakodást, nagy wc zést?

Köszönöm az értelmes válaszokat.


máj. 11. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Kórházi hálóinged lesz, katèterem nem volt. Ès pár óra múlva fel kell kelned ha akarsz ha nem, el kell menj pisilni. Laparos sokkal hamarabb gyógyul. Nehezen fogsz pàr napig mozogni, de tudsz majd menni zuhanyozni , enni, inni , wc-re
máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kaptal katetert 1-es, minden ilyen mutetnel van. Csak akkor teszik fel es le, amikor mar es meg nem vagy magadnal.

De nem kell tole felni kerdezo, semmiseg. Nekem mas okbol kellett kateter es ebren kaptam meg, kellemetlen erzes volt a tudat, hogy ott lent matat valaki, de semmit nem ereztem belole, nem fajt.

máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mad Max2 ***** válasza:

mütétet meztelen emberen végzik.

Katétert max akkor kapsz ha elhúzódika mütét, szerintem nem fogsz kapni katétert.

ásnap már felkelhetsz, és fel is kell kellned.

Mosakodás majd ilyen cicamosdás lesz, csak ott mosdasz ahol érhet víz

Nagyklotyóra ki tudsz majd menni, ha nem tolnak be a sejhajod alá ágytálat.


De az epemütét nagyon laza, kb másnap már járkálsz teszel veszel, és 2-3 nap mulva haza is engednek(Ha nincs semmi komplikáció)

máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A műtőben soha nincs meztelen senki.Műtős teritővel le van terítve,csak az a hely van szabadon ahol a beavatkozás történik.Pelenkázás még katéter esetén is van.Aki mozgás képtelen azt az ágyban megmosdatják.Ennek is meg van a módszere.
máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azóta beszéltem egy nővérrel, azt mondta 2-3 napig lesz bent a katéter. Nagyon fusztrál hogy meztelenül fognak látni.

Mosdás állítólag segítséggel.

máj. 11. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!