Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Infúzióval levegő kerülhetett...

Infúzióval levegő kerülhetett a vénámba, infúzió utáni fájdalmak?

Figyelt kérdés

Múlthét vasárnap kaptam kettő adag infúziót a sürgősségin. A második átkötése során ügyetlenedett a nővérke, egy kis folyadék kis is jött a kezére.

Az infúzió a bekötés után egyre lassabban csepegett, két alkalommal a csövön érkező folyadék már befolyt a vénámba, mire jött és megnyomkodta, hogy újra follyon. Vajon az újra megindult folyadék tolhatott maga előtt levegőt?

Azért érdekel mert hetfo reggel amikor megmozdultam a bal combomba nyújtózkodás közben óriási fájdalom társult. Illetve vasárnap óta a testem bármely pontjában elég erős szúró, égő fájdalom jelentkezik a vénák tájékán, egyre gyakrabban (napról napra). Illetve hol a kézfejem, hol a lábfejem zsibbad. Vagy egyéb testrészem. Holnap megyek reggel orvoshoz. Kerestem az okokat, s jobban átgondoltan lehet levegő került volna a vénámba az infúzióval???


máj. 12. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy.
máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem írnál ki kérdéseket, bro.
máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost, ha tényleg levegő került oda, légembóliát okozhat, Kevés rá az esély: A folyadék van alul, az folyik a csőbe, a levegő meg fölötte van.
máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Így nem tud levegő a vénádba kerülni.
máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha levegő került volna be akkor nem írnál ide.
máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. A mai infúziós szerelékek el vannak látva levegő bejutást megakadályozó szeleppel. Egyébként durván 20 ml levegőig (az pedig elég sok) nem lesz belőle baj, mert felszívódik.
máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hűha, amikor már azt hittem nem tud meglepni az emberi hülyeség akkor jössz te....
máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy egész fecskendõnyi levegõt kéne benyomni a légembóliához. Ha pár buborék bekerül az infúzióval, az az égvilágon semmit nem okoz. Elég gyakori amúgy, nem lehet az illesztéseket teljesen légmentesíteni. Nálunk a sürgõsségi CT-n sokszor látszik is a mellkason belüli vénákban a kontrasztanyag beadásakor bekerült levegõ. Még soha senkinek nem letT baja tõle.
máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!