Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kardiológusnál a szív UH...

Kardiológusnál a szív UH vizsgálaton az orvos azt kérdezte tud e arról hogy volt önnek egy erős szívinfarktusa. Erről nem tudtam eddig hiszen orvosnál sem voltam ilyen betegséggel. Miből állapítják meg az szívinfarktust?

Figyelt kérdés
Nekem semmi jelei érzésem nem volt a szívemmel hogy orvoshoz mentem volna. Miért veszélyes ez? Ha már volt amit az UH. kimutatott, azt hogyan gyógyítják? Soha nem dohányoztam, nem iszok alkoholt szeszt, kávét, napi kétszer iszom, reggel és délben. A szívinfarktust miről lehet észrevenni?
máj. 17. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom UH segítségével az erek állapotából tudta megállapítani.


Szívinfarktus arról szól, hogy elzáródik a koszorúsér és emiatt a szívizom nem jut oxigénhez, tápanyaghoz és emiatt elhal. Azért nagyon veszélyes mert a szívizom ha egyszer elhal akkor az már nem tud újra regenerálódni és csökkent szívizom funkciót fog eredményezni. Megágyaz a szívelégtelenségnek, mondhatjuk ezt is.


Tünetei általában eléggé markánsak. Mellkasi fajdalom, nehézlégzés, verejtékezés, halálfélelem, sápadtság, hányinger, hányás.

Viszont van olyan is amikor a szívinfarktusnak nincsenek tünetei és EKG jele sincs. Ilyen előfordulhat neuropathiákban (pl. ha valaki cukros). De ettől függetlenül is előfordulhat.


Valószínűleg esetedben genetikai hajlamod volt rá.

máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kialakul az infarktus és még éppen zajlik a szervezetben akkor ellátás során az a cél, hogy ezt a folyamatot megállítsák, hogy a szívizom irreverzibilis károsodását megakadályozzák vagy minimalizálják.

Erre Aspirin, Clopidogrel, Morfin, nitrát, heparin szoktak adni. Kórházban pedig stentelnek, vagyis egy csőhálót helyeznek a koszorúserekbe amelyek kifeszítik az érfalat és megakadályozzák, hogy elzáródhasson.


Ha már lezajlott akkor is szóba kerülhet a stentelés, valamint alapos obszerváció. Megnézik, hogy mekkora károsodást okozott. Gyógyszernek valószínűleg írnak fel Aspirint vagy valamilyen véralvadásgátlót. Lehet nitrátot is kapsz. Ha már heveny balszivfel elegtelenseget okozott akkor annak kezelésére is adnak gyógyszereket (pl. Furosemid).

máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Korábban már ültettek be stentelt és akkor sycumar véralvadásgátlót szedtem fel, de ezzel a gyógyszerrel nem sikerült jó értékeket elérni (hiszen inzulinos cukorbeteg is vagyok) lecserélték a syncumárt dabigaranra, de attól meg a testem különböző részein véraláfutásokat okoz, ezt tudja a kardiológusom is, de szedjem csak tovább azt mondta.Furosemidet is szedek mert a lábaim vizesek, ami ellen kell szednem ezt a gyógyszert.
máj. 17. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!