Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 1 éve tartó, száraz köhögés?

1 éve tartó, száraz köhögés?

Figyelt kérdés
Anyukámnak már minimum 1 éve tartó, száraz köhögése van. Néha feltörik, akkor köhög max 2-t erőteljesen, aztán elmúlik, és olyan fél-1 óra múlva újra ismétlődik ez. Volt vele még az elején háziorvosnál, aki elküldte tüdőröntgenre, ott nem találtak semmit. A nyakán észrevettek egy cisztát, vettek belőle biopsziát, de elvileg azzal sincs semmi probléma. Nem tudták igazából az orvosok, hogy mi lehet ez, annyit mondtak, ha nem múlik el vagy rosszabodik menjen vissza. Ennek már minimum egy éve, és aggódok érte, meg igazság szerint már idegesítő is hallgatni. Nem tudom rávenni, hogy menjen vissza a háziorvoshoz, mert hogy múltkor sem tudták megmondani, mi lehet ez. Viszont olyan nincs, hogy egészséges az ember, csak évekig köhög, valami mindenképpen van. Szerintetek kihez kéne menni ezzel, illetve van valami tipp, hogy mi okozhatja ezt?

máj. 20. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Anyukád dohányzik? Remélem nem dohányzik! Mert a dohányzás is okozhat köhögést! De ha nem dohányzik anyukád. Akkor az is elég ha vele egy légtérben van más dohányos aki dohányzik. Mert a dohány füst is okozhat állandó köhögést. Ha anyukád nem dohányzik, és nem tartózkodik más aktív dohányossal egy légtérben. Akkor más is lehet. Hogy kihez kellene mennie? Elsődlegesan a házi orvoshoz! A házi orvos adhat be utalót különböző szakorvoshoz. De SZTK alapon sima mezei házi orvos esetén, csak egy köhögés esetén ne számíts túl sok jóra. Ez azt jelentim hogy SZTK alapon nagyon valószínűleg nem fogják el kapodni a kivizsgálást. Biztos hogy van valami baja, amiért köhög. Ezt nem vitatom. Laikusként sem. De egy mezei házi orvos aki a TB/SZTK vagyis állami ott ne számíts túl sok jóra. De ennek ellenére azt javaslom menjen csak al a házi orvoshoz! De okozhatja a tartós köhögést, valami allergia is. Akár egy öblítőszer is amiben ki van öblítve a ruha. Vagy lakás por, vagy állat ször. De bármi más is okozhatja. Egy allergia vizsgálat is jól jöhet. Mert ki kellene deríteni nem-e alergiás valamire, és nem az allergiától köhög-e. Szóval menjen vissza minden kép az anyukád a házi orvoshoz. És jobbulást kívánok neki!
máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, azt elfelejtettem említeni, hogy nem dohányzik és a családban sem dohányzik senki.
máj. 20. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Allergia vizsgálat volt?

Esetleg nem-e refluxos? Stresszes?

Manulája gócos-e?

Fül-orr-gégészetre menjen el.

Én is ebben vagyok most. Kb 6 hónapja gennyes az egyik mandulám, néha a masik is. Fajdalmatlan. Néha ürül belőle a genny. Vagy 3-4 hete nekem is száraz köhögésem van, kapar a torkom meg az egesz légcsövembe ilyen nyomó erzés van.

máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Pedig van, nálam ez 12 éve, de semmi bajom nincs, voltam már sok kivizsgáláson. Viszont nála ez a cysta azért érdekes, ezt tovább kellene vizsgálni, illetve újra egy tüdő röntgen sem ártana, vagy CT.
máj. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A robtgen nem sokat er! Kepalkoto vizsgalat szukseges!
máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
Van valamilyen autoimmun betegsége?
máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem, nincs neki autóimmun betegsége.
máj. 21. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!