Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen esetekben szoktak...

Milyen esetekben szoktak betegjogi képviselőhöz fordulni? Milyen esetekben van értelme?

Figyelt kérdés
máj. 21. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs értelme, nem fog történni semmi. Egyből ügyvédhez kell fordulni.
máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, én nem akarok. Csak kérdés volt, mivel mindig látom a rendelők ajtaján a betegjogi képviselők elérhetőségeit és felmerült a kérdés bennem, hogy vajon milyen okok miatt kereshetik fel az emberek?
máj. 21. 20:20
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ki van rakva egy plakát, amin rajta vannak a jogaid, ha azok sérülnek, akkor azzal kapcsolatban kell hozzá fordulni, de sok értelme nincs, nem csinálnak semmit és csak küldözgetnek ide-oda, először az intézmény vezetőjével kell felvenni a kapcsolatot. A vége az szokott lenni, hogy az NNK-hoz irányítanak, ahol hónapokig elhúzódik egy ügy és a végén kapsz egy írásos választ, ami szerint senki sem hibás, de elnézést kérnek és minden megy ugyanúgy tovább. Általában az NNK-s ügyintézésnél meg szokott akadni a dolog, mert a legtöbben megijednek, hogy személyes adatokat kell megadni a továbbivizsgálat lefolytatásához, és ezért maga az eljárás automatikusan megszűnik.
máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megtettem tavaly, felsorolta a jogaimat és hogy még hova fordulhatok a panaszommal. Szóval sok értelme nincs.
máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve ott sérül a beteg joga, hogy egy vizsgálatra nem vihet be magával kísérőt, ha szeretne. Magyarul ha valami van, akkor nincs tanúja, ill. eleve sokkal kiszolgáltatottabb helyzetben van, hiszen lehet, hogy ő nem tájékozott az adott betegséggel kapcsolatosan, de a választott kisérője igen, és releváns kérdést tudna feltenni, esetleg emlékezne arra, ha netán véletlenül tájékoztatják a beteget, ami szintén nem mindig fordul elő.
máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nekem ilyen volt! Nem engedték be a feleségemet egy vizsgálatomra mondván túl kicsi a hely. Máskor meg ugyanoda beengedtek mindkettőnket.. pedig mondtam elözöleg is h szeretném ha jöhetne..
máj. 27. 07:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát volt eset, hogy anyámnál arra kellett hivatkozni, hogy siket, és nem érti amit mondanak, csak én tudok vele kommunikálni, és ezt lepacsiztuk, hogy tetesse, hogy nem érti őket, és izmozni kellett ezen.
máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármi miatt lehet hozzájuk fordulni, ha úgy érzed, hogy valamilyen megkülönböztetés, vagy más hátrányos állapot/cselekvés/magatartást miatti kimenetel ért.

Többször fordultam már feléjük, de kb semmi értelme. Általában kaptam egy szép jegyzőkönyvet és ennyi. Polgárilag feljelentéssel lehet ügyvédestül többre menni, de egy normális ügyvéd óránként 50ezer körül van, és ez nem egy párperces munka. Pláne, hogy a bíróság is csücsül az egészen. Szóval, hacsak nincs sok százezred/milliód feleslegbe, akkor akármi is ér, be kell fogd a pofikát és ennyi. Sajnos ez a magyar EÜ rendszer, jogrendszer.

Kiírva pedig azért van, mert úniós jogban előírás.

tegnapelőtt 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!