Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen veszélyei vannak a...

Milyen veszélyei vannak a plazmaadásnak?

Figyelt kérdés
Hallottatok róla, hogy bármi veszélye lenne a plazmaadásnak? Személyes tapasztalat esetleg? Vagy valami elképzelés, hogy ha káros lehet, akkor miért?
2010. dec. 14. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már 3x is adtam plazmát! :D

Igazából semmi nagy dolog nincs benne. Szinte majdnem ugyanúgy működik mint a véradás. A vérplazma is újratermelődik mindenkiben szal nem hal bele senki ha segít olyan embereken akiknek ez fontos. :)

Sok folyadékot kell előtte inni, enni kell rendesen (reggeli, ebéd esetleg tízórai, vacsora stb). Nem fáj és utána sincs semmi különösebb tünete az embernek. :)

2010. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazából már adtam plazmát. Nem egy kellemes érzés, utána pedig olyan vagyok, mint valami zombi, semmi erőm nincs. Csak azt akartam tudni, hogy ez valami káros mellékhatás, vagy normális dolog csak én vagyok túl "tápos" hozzá.

És hogy hosszú távon, ha sokáig csinálom, okoz-e valami bajt. Pl. nem szokik hozzá a szervezet, hogy gyakrabban termeli újra az elvesztett plazmamennyiséget? És mondjuk ez nem okoz gondot, ha abbahagyom?

2010. dec. 18. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy későn válaszolok.

Természetesen én is kicsit gyengébb vagyok utána, de nekem ez egy fél nap alatt eltűnik.

Hosszútávú probléma szerintem nem adódik belőle ha folytatod vagy abbahagyod, mert azt mondanák a helyszínen.

Én még anno tájékoztató füzetet is kaptam mert véradásra is rendszeresen járok, de ott sem szólt senki, hogy vigyázzak vagy figyeljek vmire. :)

2010. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Közben megtudtam, hogy a szúrás miatt lehetnek esetleg kellemetlenségek, pl. a hegesedés miatt elzáródhat a véna. De ez inkább csak annyiban kellemetlen, hogy onnan már nem tudok plazmát adni.

Olyanokat kérdeztem, akik évek óta csinálják, és csak ezt mondták, meg azt, hogy figyelni kell a fehérje bevitelre, mert fehérjehiány léphet fel.

2010. dec. 29. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves plazma adó?


Tőled is kértek 10ezret az információért?????

Hol száltál fel a buszra?

2011. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

10 ezer az infóért? Nevetséges! Hogy mik vannak....


Én itt lakom a határ mellett és úgy járok ki Ausztriába. Igazából aki beszervez, az még pénzt is kap utánam. Ha én beszervezek valakit akkor én is kapok 30 eurot érte.

2011. márc. 6. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:
13-szoradtam eddig... kb. a 10. után többször éreztem, hogy ok nélkül lezsibbad az egész karom, bizsereg a tenyerem... ez nagyon sokáig ment így.. talán valami ideget eltaláltak, vagy nem tudom az okát...
2018. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!