Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van még esély a felépülésre...

Van még esély a felépülésre egy 80 éves embernek? Orvos válaszát várnám főleg, de másokét is szivesen várom. Lent több infó.

Figyelt kérdés

Nagyapám tegnap került be a kórházba mivel agyvérzése volt otthon ami elég súlyosnak bizonyult. Fél oldalára lebénult és még tüdőgyulladást is felfedeztek rajta. 2x voltunk eddig nála de egyszersem tudtunk vele beszélni mivel nemis reagál. Szeme nyitva volt próbáld mozogni is meg úgy izeg mozog az egy oldalával amivel még tud de ha szólunk hozzá nem reagál. Nővérke azt mondta hallja csak nem tud válaszolni. Ránksem tud nézni mindig csak ugy oldalra figyel.

Kérdésem lényegébe az lenne, hogy ezekkel a tünetekkel mennyi az esély, hogy felépül olyan szintre ha járni már nem is tud, de tudjon magáról. 80 évesen ez még lehetséges vagy ez többmindentől is függ???

Orvossal beszélni nem tudtunk mert nem találtuk meg és nyugtalan is vagyok holnapig :(

Válaszokat köszönöm.

L/17


2011. jan. 7. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos. A tapasztalatom alapján elég súlyos a nagypapád állapota. Már az agyvérzéssel járó bénulás is az,abból is nagyon hosszú felépülni. De inkább aggasztó a tüdőgyulladása. Az idős,ágyban fekvő betegeknél sokszor a tüdőgyulladás miatt halnak meg a betegek.

Remény pedig mindig van. Az orvos biztosan tud nektek valami biztatót is mondani. Jobbulást a papádnak.

2011. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a megfelelő életminőségig felépülésre nagyon kicsi az esély. sajnálom:( (medikus vagyok)
2011. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen tisztában vagyok vele, hogy súlyos az állapota csak, hogy van-e olyan, hogy még felépül arra a bizonyos szintre, hogy hazakerüljön és tudatánál legyen.

Amúgy köszönöm :)

2011. jan. 7. 22:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, én is sajnálom, de tényleg nem túl jók a nagypapád esélyei! :(

Az enyém 62 éves volt, amikor agyvérzést kapott, neki tüdőgyulladása sem volt, de meghalt. :(

De ne szomorkodj, mindig van remény, az én nagypapám nagyon sokára kapott segítséget, egy BAZ-megyei kis településen lakott, kb. 2 óra volt, míg kiírt a mentő... agyvérzésnél meg nagyon sokat számít, hogy mennyi idő alatt kap segítséget.

A te nagypapád jó kezekben van, biztos mindent megtesznek az orvosok!

2011. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én is medikus vagyok, és láttam olyat, aki egy teljes féloldali bénulásból, szűk két hét alatt majdnem teljesen felépült, úgy, hogy eleinte pont ebben az állapotban volt, mint a fent leírt betegnél.


Nehéz kiszámítani, nagyon sok mindentől függ. Sosem szabad feladni! Se nektek, se neki! Jobbulást és sok erőt!

2011. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia

Amit irtál , abból nem lehet megmondani mennyi az esélye. Ezt mindenképpen a kezelőorvosától kérdezzétek meg. Ehhez tudni kéne többek között azt is, hogy van-e krónikus betegsége pl.

80 évesen is felgyógyulhat, bár a tüdőgyulladás miatt rosszabbak az esélyei, de nálunk volt olyan néni, aki 86 évesen jött ki hasonló szituból.

Egy biztos, hall titeket, beszéljetek hozzá, érezze, hogy mennyit jelent nektek.

Bel.I. dolgozó

2012. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
AZóta mi van vele?
2014. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!