Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyulladt bölcsességfog a...

Gyulladt bölcsességfog a szoptatás alatt Mit lehet tenni? Hátha segítek valakinek ÁEK szájsebészet

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez nem igazán kérdés, inkább tapasztalatcsere.

Begyulladt bölcsességfoggal voltam az ÁEK-ben a szájsebészeten. Akkor mentem el, mikor már sírtam a fájdalomtól, mert szájzáram lett és szoptatok is, így gondoltam úgysem tudnak mit kezdeni velem. Váártam majd 3 órát, mire behívtak, ahol is rezidens kisleány meghallgatta panaszom, megvizsgált, megállapította, hogy igen szépen be van gyulladva, tehát a diagnózis rendben is volt. Aztán nézett tanácstalanul a sarokban ülő "Tanár úrra" (sajnos fogalmam sincs, ki lehet, pedig jó lenne tudni) aki végül közölte, hogy hát igen, ezzel nincs mit kezdeni, tornáztassam, feszegessem, viszontlátásra.

Másnapra még rosszabb lett a helyzet, mert már a fülemre is kisugárzott, annyira szenvedtem, hogy a gyerkőcöt sem tudtam már rendesen ellátni (aludni sem nagyon tudtam), még szerencse, hogy volt segítségem. Végső elkeseredésemben felhívtam a gyerekdokit, hogy mi legyen, abbahagyjam e a szoptatást. Ő világosított fel, hogy dehogy, menjek dokihoz, mert igenis van olyan fájdalomcsillapító és antibiotikum, amit lehet szoptatás alatt is szedni. Paff.

Szóval elmentem magándokihoz, aki megvizsgált 3 perc alatt ingyen és felírta a megfelelő gyógyszereket (Dalacin 300 mg 3x1 + Aperisan gél)

Aminek még utánanéztem:

- fogmosás, amennyire alaposan csak bírom

- öblögetni szájvízzel

- antibiotikumot és fájdalomcsillapítót szoptatás után vegyem be, így a kövi szoptatáskor a lehető legkevesebb lesz a tejcsiben.

Azóta már egészen jól vagyok, már tudok játszani a gyerkőccel és mással is foglalkozni a fájdalmon kívül.

Köszönet érte Dr Szalók Gábornak!


Amin fel vagyok háborodva:

1.) miért nem tudott ellátni az ÁEK-ban a "Tanár úr"?!?! Ha nem meri felvállalni, hogy felelősen gyógyszert adjon egy kismamának, akkor minek ment orvosnak? (Teszem hozzá babáknak is felírnak antibiotikumot, ha betegek...)

2.) Ami még jobban dühít, hogy EZT tanítja meg a rezidenseinek.


2011. febr. 24. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a szájzárad miatt nem vizsgált meg. Abban viszont igazat adok, hogy miért nem írt fel gyógyszert, és miért nem látott el bővebben tanáccsal. Biztosan te voltál aznap a 20.-ik betege, és baromira unhatta már a munkát.Azért én elmennék, és megmondanám ezt neki, és felelősségre vonnám.
2011. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Voltam ismét az ÁEK szájsebészeten és a jószerencsém másodjára Dr Tóth Péterrel hozott össze.

Nagyon bátran ajánlom bárkinek! Kedves, vicces, ügyes. Végül megszabadított a bölcsességem negyedétől :)

2011. márc. 24. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!