Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kihez fordulhatnék, ha emberte...

Kihez fordulhatnék, ha embertelenül bántak velem egy kórházban, nem tájékoztattak megfelelően és lelkileg összetörtek, hogy mással ne történjen ilyen, és vegyék elő a felelősöket, nem akarok pert?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 08:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Mindenhol ki van függesztve a betegjogi képviselő elérhetősége. Vele kell beszélned.
2011. ápr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a korház betegjogi képciselőével.Mindig kivan irva minden korházba hogy ki tartozik oda,szerintem panasszal őhozzá lehet fordulni.
2011. ápr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Tinker Bell ***** válasza:
Minden kórházban, rendelőben kell lennie egy táblának, amin rajta van egy jogász neve, telefonszáma, címe. Ő a betegjogi képviselő. Ilyen esetben vele kell felvenned a kapcsolatot.
2011. ápr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A kórház betegjogi képviselőjéhez kell fordulni, minden kórházban ki van függesztve a neve és telefonszáma. Ha nem találod, kérd titkárságon az elérhetőségét.
2011. ápr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A médiához, én is ezt fogom tenni a ugyanilyen dolog miatt, betegjogi képviselő sokszor nem ér sokat.
2011. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyébként perelni Magyarországon reménytelen kórházat, a végén még téged büntetnek meg, mert nem tudod bizonyítani azt amiket műveltek.
2011. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Leírnád mi történt?
2011. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megtudtam, hogy a betegjogi képviselő is össze van fonódva a kórházzal, így nem megbízható. Az történt, hogy ez a második terhességem volt, (az első elment 8 hetesen) és a 16. héten vették észre egy ultrahangon, hogy súlyos fejlődési rendellenessége van a babának, így középidős vetélés indukciót hajtottak végre. Ami azt jelenti, hogy oxitocin infúzióval megindítják a fájásokat, majd altatásban kiveszik a babát. A szülésznő, aki bekötötte az infúziót nagy kelletlenül, nem válaszolt a kérdéseimre, pl., hogy mennyi ideig lesz rajtam, mennyi időt fogok a fájással tölteni, és, hogy kaphatok -e fájdalomcsillapítót, és mikor... látszott rajta, hogy unja, hogy egyáltalán kérdezek, és zavarom a köreit.. A fájások alatt végig bent voltam a betegszobában, ahol két másik nőnek végig kellett nézni, ahogy ott szenvedek, nem ellenőrizték, hogy hogy állok a fájásokkal. Rám se néztek, egy betegtársamat küldtem el értük, mert nagyon rosszul voltam, és mondtam a szülésznőnek, kb 3 óra szenvedés után, hogy érzem ott lent, hogy valami nagyon feszít, erre megrándította a vállát, hogy ez természetes, ennek így kell lennie, és kiment. Ja,még az elején kérdeztem, hogy wc-re kimehetek-e, erre mondta, hogy felőle aztán ki, csak toljam az infúziót. Na,mikor már tényleg nagyon rosszul voltam, csak kivonaglottam a wc-re, tolva az infúziót...és ott a wc-n éreztem, hogy minden kijön és egyszer csak ott tartottam a kezemben a beteg kicsibabát

a másik karomban ott volt az infúzió és csak kiabálni tudtam, hogy jöjjön valaki, erre jöttek azok, akiknek ezt az egészet már az elejétől felügyelni kellett volna, és még azt mondták szemrehányóan, hogy én ilyenkor meg már minek jöttem ki a wc-re...Ott lógott a köldökzsinór is, amit ott hirtelen rántással kitéptek, és vissszaküldtek a helyemre, mintha ez teljesen ok lenne...Utána a branül tűt úgy szedték ki, hogy előtte órákkal szóltunk, hogy hazaengednek, és már csak azt kellene kivenni, de nem jöttek, hanem végül a férjemnek mondta a nővér, hogy márcsak ne gondolja, hogy ő fog odamenni a beteghez kivenni a tűt, menjek én...így nekem kellett mennem a folyosón még vérezve a kórházi hálóingben, hogy végre kivegyék. A nővérszobában egyébként nyitott ajtónál nagy hangosan ott beszélték, hogy annyi dolguk van, és elegük van, hogy ennek a sok rohadt terhes nőnek a papírjait kell nekik töltögetni...Ez 2 hónapja történt, és azóta sem tudom elfelejteni, hogy a babát tartottam a kezemben a wc-ben, és kiabálok, hogy jöjjön valaki..Nem akarom, hogy ilyen mással is megtörténjen, és úgy gondolom, hogy a nővéreknek, ellenőzizni kellett volna a helyzetet folymatosan...Azt tanácsolom mindenkinek, ha kórházba kerül,legyen ott mellette egy hozzátartozó, aki tud intézkedni, ha baj van. Mit szóltok mindehhez? Tudom, hogy mással még nagyobb bajok történnek kórházakban, én nem akarok pert, meg ilyesmit, csak, hogy azok akik nemtörődömségből nem voltak mellettem, valahogy értsék meg, hogy ez a munkájuk, és ezzel a hozzáállással lelkileg megtörnek embereket.

2011. ápr. 13. 07:22
 9/19 anonim ***** válasza:

Én voltam az utolsó és teljesen jogosnak tartom a felháborodásodat és azt hogy lelki sokkot is kaptál.

Én nem hagynám annyiban és igenis panaszt tennék,de talán nem a kórházban a betegjogi képviselőnél, hanem máshol, mondjuk az orvosi kamaránál és biztos hogy elmennék egy ügyvédhez utánajárni. Tudod,velem az ügyeleten mert ugatni a nővér, amikor nagyon rosszul voltam és 4 óra várakozás után csinálta mindezt a lekezelő módot..azóta nem dolgozik ott. Ha nem bírja az embereket kezelni, ne dolgozzon nővérként senki.

2011. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ja..ésé a legnagyobb megszégyenítés az lenne,hogy a létező összes médiához elküldenéd ezt, akár az RTL klubnak, vagy a TV2-nek is, a létező összes nyílvános oldalon leírnád, azt is hogy melyik kórház és kik voltak.
2011. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!