Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegyet és szemölcsöt...

Anyajegyet és szemölcsöt akarok leszedetni! Milyen indok kell, hogy anyajegyet távolítsanak el?

Figyelt kérdés

Hónaljamon van egy kidudorodó és a nyakamon 5 ronda anyajegy. Szóval a hónaljamon borotválás és izzadásgótló használata miatt veszélyes, a nyakamon pedig a fésülködés miatt.

Van az egyik ujjamon (6 hónapja) egy szemölcs. Van hogy félig meddig elmúlik, de újra előjön. Krémet vettem rá eddig.


2011. júl. 25. 23:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen indok nem kell hozzá. Elmész a bőrgyógyászhoz, és megmondod, hogy azokat le szeretnéd szedetni, aztán az anyajegy jellegétől függően megcsinálja ő maga, vagy továbbutal sebészhez.
2011. júl. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez bőven elég indok, amit te felhozol rá. Nem tetszik, veszélyes helyen van....stb
2011. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Elsősorban nem tetszenek pl. a nyakamon, de volt más rá példa, hogy fésűvel belekaptam. A hónaljamon pedig a borotválás nagyon necces.

Ingyenes állami rendelőben?

2011. júl. 25. 23:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ingyenes. Barátnőmnek néhány hete szedtek le hármat, ráadásul kizárólag esztétikai okokból.
2011. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Csak attól "féltem", hogy a bőrgyógyász majd elküld ilyen "piti" dologgal a fenébe.


Mennyi idő a gyógyulás a barátnődnek? Gondolom kerülnie kell a napot most pár hétig! Nem?

2011. júl. 25. 23:41
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3-at szedtek le a hátamról, egy évig nem érhette nap. Kb. egy hétig nem érhette fürdővíz sem. Fájni nem fájt, egy-két napig húzódott, ahogy mozogtam.
2011. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Te jó ég! Egy évig???? Nyáron ez nem jó ötlet nekem! :)))
2011. júl. 25. 23:54
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmi extra indok. Én is leszedettem egyet szintén pusztán esztétikai okokból. Bár annak már néhány éve. Ha jól emlékszem, talán 8-10 napig nem érhette víz. De ez persze függ a Te bőrödtől, hogy milyen gyorsan gyógyul. Mikor visszamentem először kontrollra, akkor mondták, hogy már érheti víz csak szappan, vagy tusfürdő nem. És talán egy újabb héttel később vették ki a varratot. Egy-két hónap elteltével már nagyon szép volt. De az igaz, hogy nem lehetett vele napozni egy jó darabig. De ha ősszel/télen csináltatod meg akkor ez nem lesz gond.

Természetesen állami kórházban nem kell érte fizetned, erre (is) van a TB.

Én bátran merem ajánlani, én nagyon örülök, hogy megléptem. Megérte azt a kis szenvedést, hogy eltűnjön.

2011. júl. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Most elmondom hogy jártam.

Bőrgyógyász a szemölcsre írt egy kencét (nem hiszem, hogy fog érni vmit)... ez mindegy.

Az anyajeggyel a bőrgyógyász elküldött a sebészhez. A nyakamon lévőkre az mondta nem veszélyes, pedig mondtam, hogy fésűvel belekapok. A hónaljamnál azt javasolta, hogy el kell távolíttatni sebésszel, mert írritálódik.

Bemegyek a sebészhez, mutatom a papírt, amit a bőrgyógyász adott, plusz mondom a mondókámat. Erre a sebész azt mondja, hogy nem kozmetikai sebész, és a bőrgyógyász miért küldött oda! És vannak még magán szépészeti plasztikai klinikák, ahol leszedik. de úgy beszélt velem mint a kutyával, hogy ilyen hülyeség miatt zavarni merte. Pedig a bőrgyógyász javaslatát is mutattam. Mondtam, hogy borotváláskor belekapok és volt már, hogy vérzett is...

Egyszerűen úgy beszélt velem, mint egy bűnözővel.

Teljesen ki vagyok most.

Pedig egy csaj és egy pasi ismerősömnek csak szépészeti okból vettél le a hátáról! Állami rendelőben! Ezt is mondtam, de inkább már nem is kérek abból az orvosból.

Majd visszamegyek azért, hogy a "Betegek panaszládájába" bedobjak róla egy levelet!

2011. júl. 26. 10:30
 10/18 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyász szövettant is javasolt de hiába mondtam!
2011. júl. 26. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!