Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üzemorvosi vizsgálat - mit...

Üzemorvosi vizsgálat - mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Voltam üzemorvosi vizsgálaton, vérnyomásmérés is volt. Magas vérnyomást mért az orvos, 180/110 körüli érték volt, nem emlékszem már rá pontosan. (Hozzáteszem stresszeltem, illetve 3 emeletet lépcsőztem a vérnyomásmérés előtt közvetlenül.)

Illetve a vérnyomásmérő pántja már eléggé elhasznált volt, gyakorlatilag nekem kellett szorítanom a másik kezemmel, hogy ne oldjon ki a tépőzár és még így is éppen hogy sikerült a művelet. Így gondolom a mérési eredmény sem túl pontos (ami miatt egyébként megtagadta az alkalmasságimat). Azt mondta kezelni kell. A vizsgálat óta naponta többször mérem, folyamatosan 140-150/70-80-as értéket mérek, ami szintén magas, de jócskán benne van még a tűréshatárban. Kaptam vérnyomáscsökkentőt a háziorvosomtól, azt elkezdem szedni, de attól félek, hogy a következő vizsgálaton egyrészt az első vizsgálatból adódó negatív benyomások miatt, másrészt pedig a silány, túlhasznált vérnyomásmérő miatt ismét magas lesz a vérnyomásom. Orvosok láttán mindig kicsit bestresszelek. Mit tanácsoltok, mit tegyek a stressz ellen? Elég jó fejnek tűnt a doki, gondolkodtam azon is, hogy az itthoni vérnyomásmérőt is elviszem, hogy azon is mérje meg az értékeimet. A miénk legalább nem esik le a kézről még akkor sem, ha nincs odaszögelve...


2011. aug. 16. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nézd,ha a vérnyomásod magas,azt kezelni kell.Arra vannak gyógyszerek,ilyenek,mint Minipress,Corinfar,stb.

Amit én szedek,mint magasvérnyomásos beteg,a magasvérnyomásomra,az a Nebivolol Sandoz.29 éves srác vagyok,és van némi túlsúlyom,ebből alakult ki a magasvérnyomás betegségem(vélhetően,meg abból,hogy stresszes életet élek,amin nem tudok változtatni...munkahely...azt meg váltogatni manapság nem lehet)

2011. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok,nem hiszem,hogy bármely munkahelyi orvos elfogadná a te privát vérnyomásmérőddel mért eredményt úgy,hogy bekopogsz,és közlöd,hogy te most elhoztad a sajátodat,és ezzel mérje meg.Ilyen szerintem nincs.

Amúgy ha szar állapotú volt a mérője,az gáz...de azzal meg hogy mért? nem értem.Mennyit mért ott akkor a doki?

2011. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sine.lacrimna ***** válasza:

szerintem 24 órás vérnyomásmérő vizsgálat kéne.

Abból kiderülne hogy tényleg csak stresszes-e a vérnyomásod.

Vagyis háziorvos,beutaló,belgyógyászat (felrakják),

másnap visszamész leveszik, értékelik.(esetleg csinálnak egy EKHO-t)

Elküldenek EKG-ra,vérvételre.

És ezután állítanak be vérnyomáscsökkentőt.

Legalábbis nálunk így csinálják.

2011. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Magas a vérnyomásom, de nem annyira mint amit a vizsgálaton mért. Azóta egyszer sem ( még fizikai aktivitás után se) ment 160 fölé. Gyógyszert ma kezdem szedni, Twynsta a neve, nem nagyon hallottam még róla. Valami kétkomponensű cucc. Na a fő problémám ugyi az, hogy egyrészt ne legyek ideges a vizsgálaton, másrészt pedig a selejtes vérnyomásmérőjét kéne valahogy kiküszöbölni. Nem tudom, hogy számítana-e az, ha a saját mérőmmel vizsgálna?
2011. aug. 16. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:
A karpánt volt rossz, nem fogott egyáltalán a tépőzár, nekem kellett szorítanom a másik kezemmel. Tehát a mérést erősen befolyásoltam azzal, hogy hogyan nyomtam a pántot. 2 percig pedig nem lehet ugyanolyan erőt kifejteni.
2011. aug. 16. 14:46
 6/8 sine.lacrimna ***** válasza:
56%

a 160 sok.

Norm . tartomány 140/90 Hgmm alatti érték.

2011. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy miért fontos neked a mérés konkrét eredménye,túl azon,hogy az egészség fontos...elestél emiatt valamitől,hogy ott akkor épp magas volt a vérnyomásod? vagy nem vettek fel emiatt valahova? vagy volt valami közvetlen konkrét következménye azon túl,hogy felfedezték nálad a magas vérnyomást?
2011. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, konkrétan a munkától estem el :(

Szeptemberben is lehetőségem van kezdeni, azzal a feltétellel, hogy addig kezeljük gyógyszerrel a vérnyomást. Azért fontos a vérnyomás mérés eredménye a következő vizsgálaton, mert ha megint olyan értéket mér, ami az orvosnak nem tetszik, akkor már véglegesen elvesztem a nehezen összejött állást. Gyógyszerrel már normalizálódott a vérnyomásom, mondom, a két dolog amitől tartok a stressz és az ócska vérnyomásmérője az orvosnak.

2011. aug. 16. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!