Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha Angliában bejelentve...

Ha Angliában bejelentve dolgozok akkor ugyebár ottani TB ellátásra jogosult vagyok, de mi van akkor, ha haza kell jönnöm, mert időpontom van egy fontos vizsgálatra. Akkor ingyenesen jár nekem a tb ellátás itthon is?

Figyelt kérdés
Vagy egyébként fizethetek itthoni Tb-t önállóan miközben kint bejelentve dolgozok? Van erről valami egyébként a neten?
2009. ápr. 15. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az alábbi weboldalt tudom ajánlani, itt mindenre választ kapsz, írhatsz is nekik, ha van egyedi kérdésed. SOK SIKERT!


[link]

2009. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, ha fizeted itthon a tb-det, akkor igen, ha nem akkor magánrendelésre elmehetsz, és a kártyáddal jogosult vagy itthon sürgösségi ellátásra, egyébként nem!
2009. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Teljes, a TB által biztosított ellátás ott jár neked, ahol a TB-t fizeted. Tehát ha Angliában, akkor Angliában, ha itt hon is fizeted, akkor mindkét helyen.

Ha csak 1 országban fizetsz TB-t, akkor az EU többi országában és az ellátási szerződéssel rendelkező országokban csak sürgősségi ellátás jár neked.

A szerződéssel nem rendelkező országokban még ez sem.

2009. ápr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Egyetertek az elottem valaszoloval, en is kinn elek Eszak-Irorszagban es mivel mi itt fizetjuk a TB-t nekunk itt jar az ellatas, viszont ha van European Health Insurance Card-od akkor jogosult vagy surgossegi ellatasra. Persze jartam mar ugy hogy az orvosom (aki mellesleg ismer 15 eve) ekfogadta a nemzetkozi kartyat is!Orvosa valogatja!
2009. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy itthon be lehet menni a tb-hez (amennyiben havonta fizetve van az a bizonyos 4500 ft), és kérni az eu-s tb-kártyát, így bármelyik tagállamban jogosult leszel ugyanarra az ellátásra, mint amit itt kapnál... de szóljatok, ha nem jól tudom, vagy vmit kihagytam! :)
2009. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem epp a legutobbi otthon tartozkodasom alatt kellett bemennem az ugyeletre, ugyhogy jartas vagyok a kerdesben. 2 orszagban nem fizetnhetsz TB-t, tehat ha Angliaban fizetsz,akkor az otthoni TB-t tajekoztatnod kell egy formanyomtatvanyon.

Ki kell valtanod az EU-s TB kartyat, de nem Magyaro.-on, hanem Angliaba ( a Job Centre-be tudnak segiteni ).

Igy jogosulta valsz az ellatasra Magyaro.-on is. ( kiveve a plasztikai beavatkozasokat es a nem surgossegi muteteket ).

Ha pedig ezt nem teszed meg,akkor is jogosult vagy ellatasra, csak akkor az orvos fog adni egy szamlat, amit be kell fizetned aztan utolag a National Insurance-tol vissza tudod igenyelni.

2009. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!