Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarországon ellát a fogorvo...

Magyarországon ellát a fogorvos, ha nem fizeti utánnad senki a tb-t?

Figyelt kérdés
22éves vagyok, tudom hogy emiatt a tömés már eleve fizetős...de igy (nem fizet utannam senki tb-t) is ellát a fogorvos?
2011. szept. 29. 04:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Drágám, a fogtömés is ingyen van, ha a körzeti orvoshoz mész. :)

Így is kell fogadni az orvosnak és el is kell látnia, hogy nincsen érvényes tb-d. Ő csak felhívja erre a figyelmed. Tehát majd küldik a papírt, hogy rendezd a tb-t.

2011. szept. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm nem fizette a TB-t. Fogászati problémája támadt, amit már nem tudott otthon sehogy kikezelni, ezért végül elment orvoshoz. Most az adóhivatal visszamenőleg kéri tőle több tízezer forint befizetését.
2011. szept. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha épp nem fizet utánad senki, ideje elintézni, hogy fizesd te magad.

Valóban, kezel, csak utána visszamenőleg is rendezned kell a tb-t.

A tömés viszont fogmegtartó kezelés, tehát alapvetően tb finanszírozott.

2011. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azert hangsulyoztam, hogy 22vagyok, mert anno lehuztak 5000ft-al (mert mar nagykoru voltam) es akkor is a korzeti dokihoz mentem. Hat sajna nincs annyim, hogy visszamenoleg fizessem a tb-t...tehat ezt buktam...pfff :S
2011. szept. 30. 01:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudod ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te. Én sem tudom fizetni magam után, nincs munkahelyem, örülünk, ha a párom fizetését betudjuk osztani. Én azt csinálnám a helyedben, hogy elmennék és keresnék egy dokit, elvállalna-e? Mi felénk 1500-2000 ft körül kér el pl egy tömésért is a doki, aki nem a körzetis. Ott nem kell tb kártya, mivel fizetsz érte. Remélem tudtam segíteni. (első válaszoló)
2011. szept. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fogmegtartó kezelések és a húzás elég régóta térítésmentes - ezt sajnos még mindig nagyon sokan nem tudják, így aztán sok emberrel sikerül kifizettetnie néhány "szemfüles" fogorvosnak a beteggel is azt, aminek az árát egyébként már kifizette neki a Tb.! Erre érdemes mindenkinek nagyon figyelni! Amennyiben a saját körzetedben lát el a fogorvos, és a körzet rendelési idejében (nagyon fontos, mert sok fogorvosnak ugyanabban a rendelőben van a magánrendelése is - pl. este 6-ig a körzeti, s ha 6 után mész, már a magánra számíts - így könnyen "csőbe húzhat") és van biztosítási jogviszonyod, illetve járulékfizetés (vagyis érvényes TAJ kártya). Amennyiben ilyened nincs, akkor sürgős esetben nem tagadhatja meg az ellátásodat (a tömés nem hinném, hogy ebbe a kategóriába tartozik), de később kifizettetik Veled az ellátást is és visszamenőleg a járulékot is :((

Sajnos ez van :(

Mindenesetre ha jogosult leszel tb. finanszírozott eü. ellátásra, még egyszer ki ne fizesd a körzeti fogorvosodnak a tömés árát - meg sem kell kérdezni, hogy "mennyivel tartozol", mert INGYENES !!!! (húzás, tömés - tb. finanszírozott, területileg illetékes fogorvosnál!!!!)

2011. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!