Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha bemegyek a háziorvoshoz,...

Ha bemegyek a háziorvoshoz, hogy vérvizsgálatot szeretnék, h nincs-e cukorbetegségem, akkor ő végzi el vagy elküld sztk-ba?

Figyelt kérdés
és ha szédülök, de még tudok menni, tud adni vmit szédülés ellen?
2011. nov. 11. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos nem végez vérvizsgálatot, SZTK-ba kell menni, ha szédülsz az lehet vérnyomástól, vérnyomásodat megméri és kezeli, de lehet más baj is, ami kivizsgálást igényel.
2011. nov. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el feltétlen hozzá.Megméreted a vérnyomásodat,ha esetleg van cukor mérője (enyémnél van,hátha ott is van),akkor megméreted azt is.Ha nincs,ad laborra papírt és elmész az sztk-ba,vagy ő veszi le a vért és azt ő küldi tovább (nálunk kedd reggel van vérvétel a dokinál).
2011. nov. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyenge vagy, tehat ennek az okat fogjak keresni, de nem jelenti azt, hogy mar cukorbetegseged van pl., mivel tobb oka is lehet ennek a tunetnek.
2011. nov. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:
A vérvizsgálat eredménye fél nap alatt megvan. Általában reggel leveszik, és délután-este lehet érte menni. Vércukorszint-mérésnél kiemelten fontos, hogy éhgyomorra történjen a vérvétel, ne egyél és igyál előtte semmit, mert hamis eredményt kaphatsz.
2011. nov. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát elmentem, de nem mért vérnyomást, csak megírta a beutalót h menjek jövő héten vizelettel éhgyomorra a laborba. Azért vérnyomásmérés se ártott volna sztem, pedig ott volt a készülék az asztalán, gondolom használja, de ha én vagyok ott még egyszer sem fordult elő h megvizsgált volna, mindig csak gyógyszert ír fel... Mással is így van ez?
2011. nov. 11. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondtad neki, hogy szédülsz és nem mérte meg?

Most, hogy mondod, eszembe jutott, hogy nekem sem mérte meg mikor mostanában nála voltam párszor, pár éve még minden alkalommal megmérte, talán sok a beteg és sietnek?

Kb 5 évente megyek orvoshoz, de azt észrevettem, hogy azelőtt sokkal alaposabban megvizsgáltak, most a panaszok alapján eldönti, hogy mi lehet a baj és felír valamit, esetleg ad beutalót ide-oda.

2011. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a hosszú sorállás, ülés után mért vérnyomásérték senkinek sem mond semmit. Ilyen alapon, ha collstok van előtte, akkor mérje meg a magasságodat? Ez olyan valamikori vizsgálat, ha már ott a beteg mé ne mérjek? Egy gyakorlott háziorvos egyetlen tekintettel felméri az állapotodat. Nála vannak az összes leleteid. Többet tud rólad bárki másnál. Ez is a lényege a háziorvosi ellátásnak. Hagyd, hogy ő döntse el, mit kell csinálnia.
2011. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!