Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vérvételen adódhat bármiféle...

A vérvételen adódhat bármiféle komplikáció?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nem figyelek oda (mert nem bírom a vér látványát) attól függetlenül lehetek-e rosszul, bármi okból kifojólag? Nem voltam még vérvételen, és nagyon félek, mennyire fájdalmas, jobban fáj, mint az injekció?
2011. nov. 23. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Maximum nem találja el a vénád a nővér, utána a rosszullétek is inkább pszichések vagy nem isznak előtte eleget.

Kicsit ülj le a rendelőben utána, nem lesz baj, annyi vért nem vesznek le, hogy bármi bajod legyen belőle.

Már rég kaptam injekciót, de nem fájdalmasabb annál, szerintem jobban fáj ha megvágod papírral az ujjad.

2011. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell odafigyelni, az emberek többsége nem figyel oda, én általában csak addig, amíg nem látom, hogy na akkor most fog fájni, addig sem rettegek (erről persze nálam szó sincs), max. akkor nézek félre, de én nem szoktam.

Nem fáj jobban, mint egy inekció, sőt sokszor pici fájdalomcsillapító van a spricniben.

Van amikor nem is érzek fájdalmat, olyan finomam csinálják, meg is szoktam az "arany kezét" dícsérni...

2011. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor bemész a rendelőbe, mondd meg hogy félsz , esetleg ájulós vagy. Akkor, ágyközeli széken ülve, vagy rendesebb esetben az ágyon ülveveszik a vért, hogy azonnal letudjanak fektetni. A másik"komplikáció" lehet, hogy esetleg nem találja el a vénád/ez gyakorlott nővérekről van szó, nem igazán fordul elő/akkor lehet ott egy kis pukli.
2011. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor attól nem lehetek rosszul, hogy megcsapolnak.
2011. nov. 23. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem véradás, a levett mennyiség minimális. De mivel a szervezet számára a vérveszteség veszélyes lehet, ezért van, hogy néhányan túlreagálják a pszichésen. Ha nem nézel oda, nyilván könnyebb.


A véna eltalálása pedig kicsit lutri. Nekem már volt, hogy véradás helye napok múltán gyakorlatilag megtalálhatatlan volt, de olyan is, hogy vérvétel után belilult a környéke.

2011. nov. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!