Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Teljes gégeeltávolítás követke...

Teljes gégeeltávolítás következtében a beszéd elvesztése milyen rokkantsági kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés

2011. nov. 30. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Apámnak volt ilyen műtétje 2004-ben. Ő akkor 100% rokkant nyugdíjat kapott. Ma már "rendes" nyugdíjas, és nagyon jól érzi magát.:)
2011. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
jézusom,van ilyen,hogy valaki az egész hátralevő életére nem tud beszélni? miért kellett eltávolítani a gégéjét? jézusom ez borzalmas:s
2011. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

De tud beszélni!:) Egy bizonyos servox (gégemikrofon) segítségével.

http://www.youtube.com/watch?v=ElM7WCfxfRg

2011. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gégeeltávolítottaknak 100 százalékot szoktak adni.

Beszéd tekintetében lehet műgégével beszélni, vagy nyelőcsöves beszédet tanulni.

De tényleg van olyan, hogy valaki életében soha többet nem szólalhat meg. A kommunikációt jelbeszéddel és írásban tudja megoldani, de vannak más eszközök is. A gégeelávolítottaknak például lehet a szájáról olvasni.

2011. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel én nem a kérdező vagyok, azt gondolom, hogy gégerák.

A beszéd végleges elvesztése maga csak 70 százalék lenne, de mást is figyelembe kell venni.

Ha valaki csökkenteni akarja ennek a kockázatát, akkor ne szokjon rá az italra és a cigarettára, vagy szokjon le róluk. A géneken sajnos nem lehet változtatni.

tegnap 19:48-as, megijedtél attól, hogy ez veled fog megtörténni? Ha majd tartósan rekedt lennél, akkor gondolj a gégerákra is, mert ha idejében felfedezik, akkor a beszéded visszakaphatod, nem veszted el az egész hátralevő életedre.

Ha pedig mégis sor kerülne rá, akkor ha nem tud a családod szájról olvasni, még mindig megtanulhatsz jelelni, és megkérheted őket, hogy tanulják meg ők is, de nekik csak érteniük kell.

2011. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van egy Andersen mese is, a néma királylányról. Őt pl. feleségül vette a csoda jó királyfi, és a mai napig boldogan élnek.
2011. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, de magyar népmese is van, a Szűz Mária keresztlánya, amiben a lányt büntetésből megfosztja a beszédtől, végül mégis királyné lesz, és a végén a beszédét is visszakapja.


Andersent nem szerettem, gyermekként nagyon szomorú voltam például a kis gyufaáruslány miatt. Ma is így gondolok rá vissza, nem emlékszem a néma leányra.


Folytatásként, a beszéd elvesztéséhez: útközbenre betűtáblát ajánlok, ha úgy adódik. Saját készítésű is lehet. Esetleg egy jelvényt is fel lehet tűzni, ami akkor is mutatja a nem tudok beszélni jelet, amikor az illető éppen mást csinál. Ha nem kell, akkor le lehet venni.


Kérdező, egy gégeeltávolított nemcsak a beszédet veszti el, hanem még a légcsöve is állandóan nyitva van. Fürdés, mosdás nagy odafigyelést igényel. A nyílást és a kanült gondozni kell, sállal be kell takarni,hogy átszűrje a levegőt. Hidegben közvetlenül a hideg levegőt szívja be, nincs, ami felmelegítse, könnyen kap tüdőgyulladást. Emellett még más problémák is vannak, amik indokolják a 100%-ot. De még így is lehet boldognak lenni.

2011. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"De még így is lehet boldognak lenni."


Bizony, hogy lehet! Ezt tanúsíthatom. Én vagyok az első válaszoló.

Apámat már nyolc éve műtötték, azóta teljes gyógyultnak nyilvánították. Rengeteget dolgozik, le sem lehet állítani. Sokkal többet beszél a gégemikrofonnal, mint azelőtt tette. Azóta szinte meg sem volt fázva, kanült nagyon régen nem használ. Egyáltalán nem hagyta el magát,és nem beteg emberként viselkedik. Gyakorlatilag ugyanúgy él mint azelőtt.:)

2011. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ÉLGÉNÉ Egyesület. Ezt keressétek!
2011. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egyszer egy két hetes beszédtilalmam. Egy kissé kellemetlen volt beszéd helyett írni és mutogatni, és süketnek is néztek, az idegenek nem adták vissza a papírt. De volt egy pénztáros, aki éppen telefonált, az igyekezett befejezni a beszélgetést, hogy velem foglalkozzon. Természetesnek vettem, hogy mindenki beszél, csak én nem. Igaz, egy néma blogger szerint a beszédtilalom nem hasonlítható ahhoz, hogy ő tudja, hogy soha többet nem fog megszólalni.
2011. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!