Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Térdszalag műtétnél kivették...

Térdszalag műtétnél kivették a levált porcdarabot, de nem műtötték meg az elszakadt szalagot. Miért?

Figyelt kérdés

A térdemnél levált egy porc és roncsolta az előlső keresztszalagomat, ami emiatt el is szakadt teljesen.

Megműtötték, de csak a porcdarabot vették ki majd a szalagot egy későbbi műtét során csinálják meg. Miért nem lehetett egyszerre megcsinálni a kettőt?



2012. márc. 20. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem az elülső keresztszalagom megvan nyúlva, és porcleválásom is volt, és csak a porcot műtötték. Kb. két hete. Viszont a srác, aki melettem feküdt, neki szalagszakadása is volt, meg porcleválása is és egyszerre megcsinálták neki. Viszont, ha majd felépültél a porcos műtét után írhatnál, hogy milyen a lábad, mert én szétizgulom az agyamat....:S szóval megköszönném (:
2012. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát a porcot vették csak ki ami szétszabdalta a szalagom és így elszakadt. A szalagot nyáron csinálják majd meg, de a doki azt mondta, hogy focizhatok utána. Egyik haveromnak is szalagszakadása volt, már 3 meccset végig játszott és még nincs gondja szóval szerintem nem kell aggódnod a lényeg, hogy a gyógytornász, amit mond tartsd be és házit is fog adni azt is csináld meg, sőt én még azon kívül is biciklizem sokat, mert egy ilyen műtét nagyon legyengít.
2012. ápr. 7. 15:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Jah és kérdésedre válaszolva, március 8. án volt a műtétem, utána kb 3-4 napig jártam mankóval, utána már anélkül, rá 2 hétre már bicikliztem :) csak nekem oldalra mozgásokra figyelnem kell valószinüleg neked nem annyira, mert nekem a szalagom elvan szakadva, ami ezekhez a mozgásokhoz kell.
2012. ápr. 7. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!