Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a terheléses vércukor...

Ha a terheléses vércukor értékek a referencia tartományba esnek, érdemes IR vizsgálatot csináltatni?

Figyelt kérdés
Tehát ha a vércukor értékek nem emelkedtek a referencia érték fölé, akkor végülis mindegy mennyi inzulin termelődik, rendben eltakarítja a cukrot és vége, vagy ettől függetlenül nézni kell az inzulin szintet, mert lehet hogy már csak túl sok tudja elvinni a cukrot? e akkor nem maradna normál szinten a cukor, vagy rosszul gondolom?

2012. aug. 7. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést, mert ha szükséges a vizsgálat, akkor a kettőt együtt szokták nézni, hisz úgy van értelme :)
2012. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, értem a kérdésedet.

Én IRes vagyok, de a cukor értékeim teljesen normálisak.

Az IR a cukorbetegség előszobája.

Vagyis először alakul ki az IR és ha ezt nem kezelik, abból lesz a cukorbetegség.

A két terhességem alatt minden cukorértékem normális volt, akár szedtem a merckformint, akár nem. Az elsőnél nem szedtem.

A terheléses cukrom is tökéletes volt.

2 fiús boldog pcos anyuka

2012. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ÉN mérnék terheléses cukrot itthon, és ha az nem jó, akkor mennék rendes tesztre. De ha jó, ezek szerint akkor is lehet probléma? (Csak azért nem mennék rögtön, mert az 5 egymás utáni vérvétel nagyon visszatart:)
2012. aug. 8. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenkepp erdemes! Mert ha sok inzulinnal normalis a vercukrod, az az anyagcserednek mindegy, de a petefeszkeknek nem! Ugyanis a petefeszkeken nagyon sok inzulinreceptor van es ha a verben sok az inzulin, tul lesz stimulalva a petefeszek es ezert alakulnak ki a cisztak es a müködeszavar, peteeres hianya stb. stb.

9 honapos kislany pcos anyucija

2012. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem otthon semmiképpen NE próbálkozz a cukorterheléssel, mert akár rosszul is elsülhet a dolog!!!!!!
2012. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, szerintem kicsit felreertetted a kerdest, otthon eleg nehezen oldhato meg a cukorterheles, kene hozza mindenkepp egy vercukormerö eszköz es valami, aminek pontosan 300 g glukoztartalma van. A kerdezö valoszinüleg orvosnal volt, jok lettek az ertekei es arra lett volna kivancsi, hogyha jok a vercukorertekek, akkor meg kell-e nezetni a vereben az inzulinszintet, hogy az tul magas-e, vagy jo cukornal mindegy, mennyi az inzulin.
2012. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ha elolvasod a kérdező legutolsó hozzászólását, abból számomra egyértelműen az derül ki, hogy otthon akar vércukrot terhelni :-)
2012. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Miért kéne ahhoz 300g cukor? Tudtommal 1g/tskg kell, vagy az alap 75g, ezt mondta az orvos is. 75g szőlőcukor vízben oldva. Nem kevés, de nem érzem a veszélyét, amikor egy fél kiló diósbejglit könnyen leküldök:) Szóval, szőlőcukor van, cukormérő van, egyszer már csináltam ilyet, de szeretném megismételni. Akkor alig változott a cukorszint.
2012. aug. 10. 18:54
 9/9 anonim ***** válasza:

A vénás cukormérés pontosabb eredményt mutat.

Amúgy én sem látom veszélyét.

Sokan vagyunk, akik fél tepsi sütit megeszünk egyszerre, vagy 1 doboz jégkrémet és tudatában sem vagyunk annak, hogy mennyi CHot eszünk meg.

2012. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!