Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körömbenövés végleges megszünt...

Körömbenövés végleges megszüntetése -> körömlevétel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég rossz lábkörmöket örököltem, széles, lefelé ível a széle, mindig benő a húsba, majd levedzik, gennyedzik és vadhús nő rajta. Emellett lúdtalpam van, ami megint nem tesz jót a körmöknek (pl. a kislábujjamon a köröm teljesen oldalirányba fordul járáskor, több lábujjon bőrkeményedés alakult ki a járástól, stb.)

Persze fáj és vérezni is szokott, alapból pedig elég büdös a gennyes alvadt véres rászáradt trutyi.

Csinálta már pedikűrös, fájt mert nem adott érzéstelenítőt, ráadásul nem is lett jobb.

Lézeres műtéten voltam, az sem ért semmit, mert ugyanúgy kinőtt a köröm a széleken bele a húsba.

Voltam sebészeten is, ott viszonylag rendesen megcsinálták a széleit (tehát hosszabb távon volt jó) viszont mára visszatért újra a probléma (kb. 1 évig bírta).


Arra gondoltam, hogy lehetne-e akár magánsebészeten olyat kérni, hogy az összes lábujjról távolítsák el a körmöt (teljes egészében) és véglegesen? (tehát kiműtik a teljes körömházat is, hogy ne nőjjön egyáltalán)

Tudom kissé meredek ötlet, de én már évek óta szívok ezzel és rohadtul elegem van, ezért lennék vevő egy végleges megoldásra.

Lábujjamon nem kell semmire a köröm, nem kéne vágni, nem rakódna alá kosz, ezért be sem gyulladna, könnyebb lenne a tisztántartása is, mindig zoknit hordok szóval nem sokan látnák csupaszon a lábfejemet, körömgomba kérdés sem érintene, stb. csomó pozitívum!


Elvileg nem lenne utána érzékeny, mivel megkeményedne a bőr (van ismerősöm akinek a kezén lévő egyik körmöt szedték le, mert véletlenül belevágott a körömházába, ott így nem nő köröm, kérdeztem érzékeny-e, azt mondta hogy nem)


Mi a véleményetek? Belemenne-e a sebész?


Aki tudna képet olyan lábról, amin egyik ujjon sincs köröm akkor linkelheti! Kíváncsi vagyok hogy nézne ki...


Köszi!


2012. szept. 11. 11:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!