Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a TAJ kártya,...

Mi a különbség a TAJ kártya, TB, EU-s egészségügyi bitositási kártya között? Na meg a többi ilyen biztositási dolog között aminek még a nevét sem tudom.

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok, az állampolgárságot anyukám után kaptam születésemkor, függetlenül attól hogy külföldön születtem. Sohasem éltem M.O.-n, munkám úgy hozta hogy ingáznom kell a két ország között, igy szeretném elintézni M.O.-n is az egészségügyi biztositást, lakcim, személyigazolvány, útlevél stb.Megkérdezték h akkor nekem most mi kell, de erről fogalmam sincs, mert nem tudom mi micsoda. Nekem az kellene, hogy amikor M.O.-n tartózkodom, ha lebetegszem, biztositva legyek, vagy ha eu-s országban tartózkodom, szintén biztositva legyek. Munkámból kifolyólag, sokat utazom, ezért lenne szükségem ezekre. Előre is köszönöm a segitséget!

2012. szept. 28. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:
A Magyarországi lakcímed szerint illetékes Kormányhivatal Egészségbiztosítási Szakigazgatási Szervének Nyilvántartási Osztályán tájékoztatnak a TAJ-kártya és EU. kártyával, valamint a biztosítási jogviszonnyal kapcsolatos kérdésekben. Az egyéb okmányokat (személyi, stb.) szintén a lakóhelyed szerint illetékes Polgármesteri Hivatal Okmányirodájában igényelheted.
2012. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!