Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyben jártasok:...

Egészségügyben jártasok: mindenképpen ki kell venni az epekövet? . Akkor is, ha nincsenek görcsök?

Figyelt kérdés
ultrehang kimutatta, de csak megelőző jelleggel kerestem fel. (3db 2cm átmérőjű). Bármilyen alternatív megoldást szívesen hallanék a műtét helyett!!!

2013. márc. 21. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem kivették úgy, hogy nem görcsöltem, nem volt begyulladva. Azt mondták így sokkal jobb, mert ha begyullad akkor már nagyon rosszul lennék és nehezebb is műteni. Így meg három apró vágással megúsztam.
2013. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell műteni (pl. apukámnak már több, mint 5 éve észrevették), de ezt orvossal beszéld meg, mit javasol.
2013. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem is ezt mondta a sebészorvos is, de egy másik pedig azt mondta, hogy minden szervnek megvan a funkciója, így annál jobb, minél tovább megvan még az epehólyag. Nem könnyű dönteni. (köszönöm, hogy írtál)
2013. márc. 21. 16:02
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez is igaz, meg az is. Könnyebb műteni valamit,amíg nem okoz panaszt,nyugalomban van.De az is igaz,h vannak epekövek,amik akár az élet végéig panasz nélkül vannak. Nincs általános szabály.
2013. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kicsi könekaz a hátránya, h elmozdulhat es elzárhatja az epevezetéket, es ez barmikor elöfordulhat, utazason, más orszagban, vagy fogyás után ( nekem akkor történt)

Én majdnem meghaltam a komplikaciókban.

A hasnyálmirigyem begyulladt, es emiatt muteni sem tudtak, amig le nem húzodott a gyulladás, hiaba lett volna surgös a mutet.

A várakozás kockázatos volt, hogy újabb kö elindul,de nem

volt mit tenni, az akkor 2, 5 éves kislányom várta haza anyut es valahogy túléltem, de mar lattam a fényt az alagút végén, intenziven voltam, életem végéig kerulnöm kell az alkoholt, a komplikaciók miatt amiket túléltem es a zsirosat.

Most jól vagyok, de szilveszterkor sincs koccintás

2013. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, hozzatennem, hogy ki kell vetetni persze, amig nem okoz panaszt. Megterheli a hasnyalmirigyet az epekö mert az emesztes nem muködik megfelelöen miatta es több munka jut a hadnyalmirigyre, azzal a szervvel pedig nem lehet jatszani
2013. márc. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az epekő akkor okoz hasnyálmirigy megbetegedést,ha a kő elzárja a közös epevezetéket.
2013. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy 8 mm-nél nagyobb köveket javasolják panaszmentesen is eltávolítani.
2013. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, kedves 7 es , elzarta a kö a közös epevezeteket, azert lett baj a hasnyalmirigyemmel, nem hittem volna, hogy ezt ilyen reszletesen kell leirnom.

Mit gondoltal, mit zart el nalam? A melegvizcsövet?

Nagy kö is okozhat hasnyalmirigygyulladast, mert nem ürül elegge az epe, es megeröltetödik ezert a hasnyalmirigy, peldaul egy zsiros fogás vagy alkohol után. Okés a válaszom?

2013. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom,h a 6. és 7 válaszoló ugyanaz-e ,de a 7. azt írta,h "megterheli" a hasnyálmirigyet.Erre írtam,amit írtam!
2013. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!