Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha megszűnik a nappalis...

Ha megszűnik a nappalis jogviszonyom, utána meddig van még TB ellátásom? Ugyanazon a napon megszűnik, vagy van valamennyi türelmi idő,

Figyelt kérdés

Ha mondjuk 2013.06.01-vel megszűnik a nappalis jogviszonyom meddig tudom igénybe venni a TB szolgáltatásait, azonnal megszűnik vele párhuzamosan? Kapok róla valami értesítést, vagy ha netalántán elmegyek orvoshoz 06.02-án, akkor kapom a számlát, hogy ennyi volt a vizsgálat? Tudna valaki segíteni ebben a kérdésben, s a munkaügyi központ által hallottam, hogy lehet valamennyit igényelni, azt meddig adják?


Köszönöm az értelmes hozzászólásokat előre is.



2013. ápr. 15. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az első naptól kezdve kell hogy fizesd magad után!

Ha bejelentkezel a munkaügyi hivatalba, akkor sem biztos hogy fizetik utánad, mert ahogy értelmezem a leírásod, nem dolgoztál még. A NAV-nál kell intézned az ügyet, kapsz csekket és havonta kell fizess 6660 Ft-ot ha jól emlékszem az összegre.

2013. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rendezd előbb el a befizetésed mielőtt orvoshoz mész, mert az sokkal többe fog kerülni, ha kiküldik után a csekket az ellátás díjáról.
2013. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a tanulói jogviszonyod, akkor 45 napig még biztosított vagy. Ha megszűnik a tb-d, akkor sem a számlát nyomják a kezedbe, hanem lejelentik Apeh-nál és ott a nem biztosított időszakra ki kell fizetned azt a bizonyos összeget, amit mindenkinek fizetnie kell, aki nem biztosított valamilyen formában.
2013. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A diákigazolvány érvényességének lejárta után még 45 nap türelmi idő van. Elvileg a diákigazolványod utolsó matricája október 31-ig érvényes, utána még 45 napig nem kell fizetned, aztán onnantól kezdve igen.
2013. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még az előző vagyok. Mindenképp neked kell fizetned magad után, vagy egyik szülődet megbízod, hogy az ő fizesse helyetted. Igen, mivel még nem volt 365 nap bejelentett munkaviszonyod, így a munkaügyi központ sem támogat.
2013. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok: tényleg tévedtem, 45 nap!!!
2013. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bocipók ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom (ahogy az előttem szóló is írta), hogy 45 nap a türelmi idő, akár suli után, akár a munkakeresési járadék lejárta után. Van hogy kiderül, hogy nem vagy biztosított, van hogy nem. Nem tudom mitől függ. A környezetemben van olyan, aki külföldön él már több éve és amikor hazajön elmegy (nem maszekban) ilyen-olyan vizsgálatokra és soha nem volt semmi. De olyan is volt, hogy szintén külföldön dolgozó ismerős mielőtt kiment, beballagott a NAV-hoz megérdeklődni, hogy mi hogy megy. Konkrétan elmondta, hogy kb. 2 éven belül itthon szeretné a kezét megműttetni (nem sürgősségi ellátást igénybe venni az anyanyelvén, mert ezt így biztonságosabbnak érezte) és érdeklődött, hogy ilyenkor fizesse-e itthon is a sárga csekket, vagy elég, ha kinn (EU-s ország) adózik. Megnyugtatták, hogy nem kell duplán TB-t fizetni.

Haza is jött, megműtötték. Persze a TB-nél kiderült, hogy nem sürgősségi szolgáltatást vett igénybe és megbüntették 150.000 Ft-ra... Írásos nyoma nincs, hogy félre tájékoztatták.

Elnézést a hosszú hozzászólásért, csak azt akartam kifejteni, hogy eléggé kétesélyes.

2013. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi rosszul tudtam, nincs utána 45 nap, hanem azonnal megszünik, és a munkaügyibe bejelentkezve leszel újra biztosított, és nem kell csekken magad után fizetni.
2013. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 3-as és a 8-as válaszoló vagyok és a 3-as válaszom a helyes. Tehát a megszűnt jogviszonyod után 45 napig nem kell fizetned és egészségügyi ellátást biztosítanak a részedre. Csak közbe megkérdeztem egy elvileg tapasztaltabb kollegát, de félre tájékoztatott, és én tudtam jól :).
2013. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem a hallgatói jogviszony megszűnése után 45 nap, hanem a diákigazolvány érvényességének lejárta után 45 nap a türelmi idő!!!
2013. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!