Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A körömgombát hogyan lehet...

A körömgombát hogyan lehet házilag kezelni?

Figyelt kérdés

Nagyon szegyenlem magam a körömgomba miatt. Egészen fiatalon vedtem észre, hogy gombás a körmöm a lábamon. Nálunk a családban senkinek nincs, így nem értem miként kaptam el. Szedtem valami gyógyszert rá, de nagyon drága volt és abbahagytam a szedését.

Most 18 hetes terhes vagyok. Félek, hogy ha nagy pocim lesz, nem tudom megfelelően ápolni a lábam, és senkire nem akarom ezt a nem túl gusztusos dolgot hagyni.

Nem merek zokni nélkül járni, és egyre csúnyább. Van valami házi recept rá?

Segítsetek. A páromnak se merem mondani, hogy ez a problámám.


2008. jún. 23. 09:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Házi receptet nem tudok, de nekem egy gyógyszertárban kapható, Nagelprotektor nevü ecsetelőtől múlt el!

Megjegyzem, a körömgombának számtalan fajtája létezik, és nem biztos, hogy az általam ajánlott, a biztos recept.

Erre csak a bőrgyógyász tud jó választ adni, akit minden szégyenkezés nélkűl felkereshetsz!

2008. jún. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Voltam vele bőrgyógyásznál, ő elküldött vérvételre, és utána írt fel gyógyszert, ami nekem nagyon sokba került 8000Ft. 4 hónapig szedtem, nem volt hatása, pedig egy körmöm, ami nagyon gombás, a többi csak kezd.

Nem tudom fizetni ezt a drága gyógyszert. A többi körmöm még fehér, nem sárgult be, de félek, az lesz a következő.

Köszö a tanácsot.

2008. jún. 23. 09:43
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
a legújabb gyóygtermék: NAILNER körömgomba elleni stift. Kb. 300 forint körül van. Sajnos, a többi hasonló készítmény sem sokkal olcsóbb.
2008. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Körömgombát nem igazán lehet házilag kezelni, gyógyszeres kezelés ajánlott, a bőrgyógyászhoz kell vele fordulni.

Nekem egy műtét után lett körömgombám, és a dokim Lamisil tablettát írt fel, nem egy olcsó mulatság (5000.-), de fél évembe került míg teljesen elmúlt. Nekem használt, neked nem biztos, hogy ugyan ez fog beválni.

2008. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
2008. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A NAILNER stift árát rosszul írtam: nem 300, hanem 3000.

Bocsi!

2008. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nekem van egy bevált receotem anyukám és mamámon tesztelve mindennap be kell kenni ecettel ezt egy hónapig csinálod és szépen le fog nőni nekünk hatott remélem tudtams egíteni
2008. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Nailner jó, légy kitartó!
2010. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ildixy válasza:
Igen az ecetes jó,-- ecet, só, naponta 2x bekenni, ez még elviselhető, de van az ecetes fokhagymás is, ezeket csak este ajánlatos, v. ha nem mész sehová. Kb. 3 hétig (ajánlatos egy kis, jól zárható üvegben elkészíteni, így nem kell a megcsinálással időznöd) én is most próbálom!! üdv.!
2010. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ildixy válasza:
100%
A Nailner körömgomba stift most 6700.- a patikákban!
2010. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!