Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs jovedelmed, es nem...

Ha nincs jovedelmed, es nem jarsz orvoshoz, akkor ebben az esetben szamolnak fel TB tartozast?

Figyelt kérdés

Ha jol tudom, csak akkor lesz tartozasa valakinek, ha TB nelkul reszesul egeszsegugyi ellatasban.

Hogy is van ez pontosan?


2014. ápr. 9. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez egy adófajta, amit minden, magyarországi lakóhellyel rendelkezőnek fizetnie kell.

Nappali jogviszony által biztosítva vagy, ha nyugdíjas vagy, biztosítva vagy, regisztrált álláskeresők is biztosítva vannak. Rajtuk kívül mindenkinek be kell fizetnie havonta.

2014. ápr. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehat akkor igenybeveteltol fuggetlenul, befogjak majd hajtani?

Ez a gyakorlatban hogy nez ki, amint lesz bejelentett munkahelyem akkor kuldenek majd egy csekkett, vagy tobbet fognak levonni?

Elnezest a kerdesekert, csak szeretnem tudni hogy mire szamithatok majd.

2014. ápr. 9. 02:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jóra nem számíthatsz. Ha nem dolgozol akkor magad után kell fizetned a Tb-t ha ezt nem fizetted eddig akkor tartozásod van a Társadalom biztosító felé, és ők a Nav-al (apeh) behajtják. Onnét számítják amikortól utoljára dolgoztál vagy tanultál nappali tagozaton mivel akkor fizette valaki helyetted. Ha jól tudom havi 6600ft de lehet emelték már, nekem körülbelül 2 év után küldtek egy csekket 165 000 ft tartozásról , hogy fizessem be x rövid határidőn belül, ha nem teszem meg akkor ráterhelik a nevemre és behajtják a NAV-al. Ha jól tudom le is lehet ezt mondani, hogy nem igényled, de akkor ha történik veled valami baleset vagy bármi akkor minden költséget magadnak kell állnod. Minden ilyen ügyet az társadalom biztosítónál tudsz intézni, de ne várjál tőlük túl sokat, nem sok mindenhez értenek ott ülnek ők is csak ,hogy a nap leteljen, ha valamit nem értesz vagy lekezelően bánnak veled akkor kérd egyből a főnököt.
2014. ápr. 9. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fizetned kell, ha részesülsz egészségügyi ellátásban, ha nem. Ez nem egy önkéntes dolog hanem kötelező.


Havonta 6 810 forint.


A gyakorlatban úgy néz ki, hogy 5 év az elévülési idő. Az elmaradásodat a folyószámládon tartják nyilván, késedelmes teljesítés esetén pedig késedelmi kamatot is kell pluszban fizetni.

2014. ápr. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, mindenkinek a segitseget.
2014. ápr. 9. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezért mielőbb keress egy olyan jogviszonyt, ahol fizetik Utánad. Menj be az önkormányzathoz a szociális irodára és kérdezd meg, milyen lehetőség van Nálatok arra, hogy biztosított légy, ez jó esetben csak egy adminisztratív lépés náluk. Ha elmondod itt az élethelyzeted, én is jó közelítéssel meg tudom mondani, munkanélküli vagyok.

Van némi tartozásom is, azt görgetem évek óta, és amikor adójóváírást igényelhettem volna vissza legutóbb, akkor emiatt nem lehetett, mert betudták a TB-tartozásba azt az SZJA-t, amit amúgy visszaigényelhettem volna...:)

2014. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!