Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudom befizetni a...

Hogyan tudom befizetni a Társadalom biztosításomat?

Figyelt kérdés

21éves vagyok, tavaly nyáron nem volt semmi gond ha orvoshoz mentem, most viszont 1,5 hónapja szoltak, hogy bajt jelez nálam a gép.

Esti iskolába járok, idén érettségizem. Nem volt még munkaviszonyom.

Hogyan tudnám magam után befizetni esetleg igényelhetek-e valami támogatást mivel nem dolgozom. Visszamenőleg kell-e valamit fizessek?



2014. máj. 28. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen igényelhetsz, 1 évre meg is fogod kapni hogy az állam utánad fizeti, be kell menni NAV-hoz ott kapsz űrlapot amit el kell vinni azt hiszem önkormányzat szociális részlegére már nem emlékszek pontosan,utána kapsz egy levelet majd és akkor 1 évig nem kell vele foglalkoznod,csak az eddigi tartozásodat kifizetned.

Utána ha 1 év után még mindig nincs bejelentett munkád akkor vissza nav-hoz hogy lejárt az 1 év és akkor kapsz csekkeket amit kitöltesz havonta 6810 ft-al,ezt is NAV adja.

2014. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bemész a helyi NAV irodába. Ott kitöltesz egy papírt, hogy munkanélküli vagy és magad akarod fizetni a TB-t. Ott megmondják azt is ha elmaradásod van.
2014. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Azért igen csak vannak dolgok, amikkel nem vagy tisztában.

Amiről te írtál elsősorban, az az, amikor is az embernek nincs jövedelme és nem tudja fizetni a TB-jét, viszont ehhez semmi köze nincs a NAV-nak. Ehhez az önkormányzathoz kell bemenni és ott kell elintézni, hogy az önkormányzat fizesse az adott személy helyett a TB-t. Amennyiben az adott feltételeknek megfelel az illető, akkor ezt meg is kapja, viszont ehhez a NAV-nál az ég világon semmit nem kell intézni.

És ha megkapta az illető az 1 évig járó szociális rászorultságot és netán 1 év múltával sem változik a helyzet, akkor sem kell utána maga után fizetni, ugyanis olyankor felülvizsgálat történik és ha még mindig fennáll az a helyzet, amire 1 évig kapta, akkor újabb 1 évig adják és nem kell fizetni továbbra sem a TB-t maga után.

A NAV-nál csak akkor kell intézkedni, ha nem rászorult az ember, amikor is szociális rászorultság nem igazolódik, olyankor kell a NAV-hoz menni és intézkedni, hogy maga fizesse az illető maga után a TB-t.

Viszont kérdező azzal tisztában kell lenned, hogy onnantól fogva, hogy nem volt rendezve a TB-d, a díjakat visszamenőlegesen is ki kell fizetned az aktuális díjakkal együtt.

Amennyiben pedig szociálisan rászorultnak számítasz, mert megfelelsz a feltételeknek, akkor pedig ezt is el tudod intézni.

2014. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most egy hónap múlve érettségizem, utána egyből munka keresésbe fogok. Viszont jelenleg nincs munkám és jövedelmem, szüleimmel élek de visszamenőlegesem nagyobb összeget nem tudnánk kifizetni, vajon annak számítok?
2014. máj. 28. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem számítasz a szüleiddel egy háztartásba, tehát hiába élsz velük, de te magad egyedül képezed a saját háztartásodat és mivel nincs semmilyen jövedelmed, így jövedelmi alapon biztosan rászorultnak számítasz.

Azt nem tudom, hogy ilyenkor az iskola milyen szinten befolyásoló. Hogy te most minek számítasz. Tanulónak vagy munkanélkülinek. Mert ha munkanélkülinek, mert ugye írod, hogy estin tanulsz, tehát nem nappali tagozatos tanuló vagy, akkor ahhoz, hogy ezt igényelni tudd, regisztráltatnod kell magad a munkaügyi központban és onnan kell kapnod egy igazolást és azzal tudod ezt a fajta ellátást igényelni az önkormányzatnál.

De az a biztos, hogy bemész az önkormányzathoz és megkérdezed.

2014. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg pályakezdő munkanélkülinek, de először a NAVhoz kéne bemenni nem? Hogy megtudjam egyaltalan mi a helyzet, mióta nem vagyok jogosult.
2014. máj. 28. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!