Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rokkantsági járadék mellett...

Rokkantsági járadék mellett el lehet menni dolgozni 8 órába? Hogyan lehet megoldani hogy a rokkantsági járadék is megmaradjon meg a 8 órás munka helyét se veszítse el?

Figyelt kérdés
Az édesanyámnak olyan problémája van,h le van rokkantosítva de csak 33000ft os járadékot kap amit az állami nyugdíjfolyosító küld neki minden hónapban.Jelenleg fel vették 3 műszakba dolgozni de az a gondja h ahhoz h meg tudja tartani az állását a járadékjáról le kellen mondania.De ő nem meri megtenni mert ha a munka helyről is kirakják nem lesz se fizetése se járadéka és a járadék 2 évig még biztos pénz.Ezért ő arra gondolt h munka utáni nyugdíj adot v mit magán pénztár igénybe vételével oldaná meg mivel az állami nyugdíjtól már kapja a rokkantsági járadékot.Ez anyit jelentene h neki lenne állami és magán nyugdíjja egyszerre ezel azt remélve h az állását is meg a járadékját is meg tudja tartani.Ezt hogyan tudná megoldani úgy h a járadékja is megmaradjon meg a 8 órás munka helye is?A fekete munka meg a 8 órába dolgozik de csak 4 be van bejelentve megoldás nem jó,mert nem maszek céghez vették fel.

2014. júl. 27. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

értem a gondot, de mióta rámentek a rokkantak munkaképessé nyilvánítására ennyire erőszakosan, én a helyetekben nem tenném. Tényleg aztán a 2 szék közül a padló lenne a vége, na meg tök jó esélye van arra is h amint tudomást szereznek róla, behívják mindjárt egy felülvizsgálatra és kitalálják hogy lám meggyógyult, abszolút munkaképes.

Úgyhogy én biztos nem mennék bele ... + ha figyelembe veszitek az egyéb, ezzel járó kedvezményeket, megéri? én azt mondom, csak a fekete a megoldás. Sajnos ilyen országban élünk ... ez van.

De azért hallgass meg mást is.

2014. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

" Sajnos ilyen országban élünk ... ez van. "


Már ne haragudjál, de a világ egyetlen országában sem lehet valaki 3 műszakban dolgozó aktív kereső, és rokkantnyugdíjas is egyidejűleg.

2014. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor mehet, viszont nem kereshet többet a minimálbér másfélszeresénél, mert akkor három hónap után elveszik a járadékot.
2014. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2:

Ez igaz, de a világ egyetlen országában se adnak se olyan minimálbért se olyan rokkantsági nyugdíjat, hogy az jó esetben a fűtésre legyen elég a rezsiből. Úgyhogy az ilyen kis cuki abszurditásokon nem kell meglepődni nálunk.

2014. júl. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dudok Andrásné ***** válasza:
Értem én a problémát, de ha beteg akkor hogyan tud 8 órában dolgozi??????Ha elkezd dolgozni azonnal kiteszik majd a szürét a rokkantak sorábol jogosan!!!!!Ugyanis a TB nél azonnal látni fogják,hogy rokkant és járulékokat is fizet a cég utána!!!Ha rokkant nem mindegy mennyire van bejelentve???? Ha elmegy nyugdijba nem fog változni az összeg, marad a mostani rokkant összeg.Tehát vagy egyik, vagy másik.
2014. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

El lehet menni, csak számolni kell az idő előtti felülvizsgálati behívással. Nem rokkantsági ellátásra gondoltál? Járadék az más.


Megváltozott munkaképességűek állam szerinti ismérve az, hogy nem tud eleget keresni ahhoz, hogy fenntartsa magát. Rehabilitációs ellátás mellett elmehet dolgozni akár 8 órában is kis keresetkorlátozással.

Rokkantsági ellátás mellett pedig legfeljebb a minimálbér felét keresheti "időarányosan", illetve napi 4 óránál több nem lehet a munkaideje (szintén számít a kereseti korlát kialakításakor).

Ha bírja a napi 8 órát, akkor jó eséllyel nem lesz meg a 80% egészségkárosodása, ami a rokkantsági JÁRADÉK egyik továbbfolyósításának feltétele.


Egy szakértőt idézek: "Év első-második hónapjában bármennyit, harmadik hónap max 152000, negyedik-ötödik hónapban bármennyit; hatodikban max 152000 - és így mehet tovább a rokkantsági ELLÁTÁS melletti munkavégzés fehéren is." és értem nem ezt kérdezted azért leírtam ezt is hátha segít valakinek.


Többet itt olvashatsz (2015 után is aktuális információkat): [link]

2015. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosítom a pontatlant - elnézést:


A rokkantsági ellátásban részesülő személy ellátását meg kell szüntetni, ha keresőtevékenységet folytat és a jövedelme 3 egymást követő hónapra vonatkozó havi átlaga meghaladja a minimálbér 150 százalékát.

A minimálbér 2014. január 1-től 101500 Ft, annak a 150 %-a 152250 Ft.


A rokkantsági járadékra amit kérdeztél nem ez vonatkozik csak az előző pontatlan volt. Elnézést kérek érte.

2015. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!