Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mondanátok konkrét antibiotiku...

Mondanátok konkrét antibiotikumokat? Pl. amit torokfájásra írhatnak

Figyelt kérdés

2014. aug. 1. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy mi mondunk-e vagy sem, az antibiotikum vényköteles, tehát csak orvos írhatja fel, a patikában nem adnak csak úgy, ha nincs recepted, így fölösleges a kérdés, ha az orvos úgy ítéli meg, hogy szükséges az antibiotikum, mert bakteriális fertőzésed van, akkor fel fogja a számodra megfelelőt írni.

Amúgy torokfájást okozhat sima, vírusos fertőzés is, arra meg hiába szedsz antibiotikumot, annak nincs vírusölő hatása, tehát feleslegesen kinyírod a normál bélflórádat, plusz akár hatástalanná teszed magad az antibiotikum ellen és ha legközelebb majd tényleg szükséged lesz rá, akkor nem fog hatni!

Szóval menj orvoshoz és ő majd felírja a neked legmegfelelőbb kezelést!

Amúgy lehet kapni torokfájásra vény nélkül kapható gyulladáscsökkentő szopogató tablettákat, azok is tökéletesek rá.

2014. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért akarnak az emberek egy kis torokfájásra antibiotikumot szedni?

Egyébként majd az orvos eldönti, hogy mit szedj, ha kell.

2014. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tüszős mandulagyuladásom van lázzal, és azért kérdeztem mert hátha itthon van valamilyen antibiotikum. Vagy mi lenne erre jó? Tantum verde, meg dolitricin vagy mi, ezek semmit nem érnek, ehetem őket egész nap :(
2014. aug. 1. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:

És azt mégis hogy sikerült megállapítanod, hogy tüszős mandulagyulladásod van???

Még ha az is van, azért diagnosztizálni az orvos feladata, nem a tiéd.:)

Menj el orvoshoz és ha valóban bakteriális fertőzés okozta mandulagyulladásod van (ugyanis ezt is okozhatja ugyanúgy vírus is és az is járhat magas lázzal és mivel vírus, így megint csak nem hatásos rá az antibiotikum), akkor fel fog neked írni megfelelő antibiotikumot és rendbe fogsz jönni!

Miért, ha van otthon egy fél doboz akármilyen antibiotikum, akkor nekiállsz és beszeded? És mire mész vele? Honnan tudod, hogy milyen mennyiségben kell szedned? Elég sem egy fél dobozzal! Egy antibiotikum kúrát mindig végig kell csinálni, különben nem fogsz teljesen rendbe jönni.

Illetve ő még vizsgálat során láthat más problémákat, ami alapján megint csak megítélhet más antibiotikumot.

Menj el orvoshoz!!!

2014. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy lehet otthon antibiotikum, amikor kúraként kell szedni, így egynek se kéne megmaradnia.
2014. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!