Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megteheti, hogy nem mondja el...

Megteheti, hogy nem mondja el a pontos diagnózist, és nem adja oda a receptet?

Figyelt kérdés

Igazából ez a kérdés lehetne az "egészségügyi el nem látás" kategóriában.

29/N vagyok, tegnap a szokásos "fáj a torkom-köhögök" problémával mentem az ügyeletre, mert durván fáj a mellkasom elöl-hátul és fulladtam kissé, szerettem volna megnézetni, hogy nincs-e tüdőgyulladásom. Ha nincs, megnyugodva szedem tovább a neocitránt, de ha véletlenül lenne, azt azért komolyan kell venni.

Bementem az ügyeletes orvoshoz, egyszer pöttyintette oda a hallgatót a mellkasomra, egyszer pedig a hátamra, kijelentette, hogy nincs tüdőgyulladásom. Ennél azért jóval alaposabban szoktak meghallgatni máskor, de legyen, bízzunk a szaktudásában (ha már az emberségében nem tudunk, lásd alább):

Erre megkérdeztem, hogy akkor ez egy sima megfázás?

Erre ő emelt hangon válaszolt: nem, nem sima megfázás, ennél jóval bonyolultabb, de minek magyarázzam.

Én: Azért ha elmagyarázza, talán megértem a saját bajomat.

Ő (még ingerültebben): Nem tudom, milyen iskolája van magának? (itt jöttem rá, hogy nem nézi ki belőlem a 8 általánost sem, pedig ápoltan mentem oda, nem hajléktalan külsővel, nem részegen, stb. Normál magyar nő vagyok, kicsit taknyosan. Nem akartam mondani, hogy 3 diploma, ezért azt mondtam):

Én: Tanárnő vagyok.

Ő (gúnyosan felröhög): Tanárnő? Aha, tanárnő! Na, akkor ismételje vissza, hogy mit mondtam az előbb! (mint aki a tanárokat gúnyolja, mintha kisgyereknek beszélne az iskolában)

Én: Erre a kérdésre nem szeretnék válaszolni. (És nyúltam volna a recept után)

Ő: De, de válaszoljon, mit mondtam az előbb? Addig nem adom oda a receptet (elrántotta előlem a receptet, és a háta mögé dugta, mintha egy kisgyerek elől dugdosná).

Én, megsemmisülve: Ehhez a beszélgetéshez nem vagyok jól, viszlát. Ezután sarkon fordultan, és recept nélkül kijőve, ráb*sztam az ajtót.


Az orvos is nőnemű volt. Az elején még adott két receptet, azt még idejében el tudtam tenni a táskámba, utána adott volna egy harmadik receptet, pont a fulladásra, de azt dugdosta és nem adta oda.

Megteheti mindezt? Én ilyennel még soha a büdös életben nem találkoztam, pedig voltam eleget orvosnál. Így még soha nem aláztak meg.


2014. szept. 7. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szivesen elmennek ennek a rendelojebe egyszer megnezettetni vele a peniszem. Privatban elkuldened hol rendel?
2014. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Borsod megyében. Ma egész nap fekszem, nagyon rosszul vagyok. Ha vmi nagy bajom lesz, ő a Fókuszban lesz, az tuti.
2014. szept. 7. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Úristen. Én meglátogatnám a betegjogi képviselőt.
2014. szept. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!